Dom i wnętrze

Plisy okienne czy rolety wewnętrzne?

Plisy okienne czy rolety wewnętrzne? Dużo osób zadaje sobie to pytanie zastanawiając się, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Warto przeanalizować kilka kwestii.

Oba rodzaje rolet są bardzo łatwe w montażu i każdy sobie z łatwością poradzi z tą kwestią. Osobiście sam jestem posiadaczem jednego i drugiego rodzaju rolet i chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami. Plisy okienne sprawdzają się świetnie. Zdecydowanym plusem jest to, że okna można zasłaniać w tym miejscu w którym nam się to podoba. Zasłonić możemy na przykład sam środek okna, tylko górę lub sam dół, czy zasłonić okno całkowicie. Zasłanianie od dołu sprawdza się gdy chcemy mieć dostęp do światła ale nie koniecznie chcemy żebyśmy byli widziani z zewnątrz. Plisy są wytrzymałe, jednak podczas zmywania naczyń gdy mamy okno blisko zlewu są narażone na zachlapania przez co mogą pojawić się liczne plamy, które ciężko jest potem zmyć.

Rolety wewnętrzne są równie dobre jak plisy. Wadą jest to, że nie da się zasłaniać określonych części okna tak jak w plisach okiennych. Okna zasłania się tylko od góry. Wadą jest także to, że przy zasłanianiu należy uważać na łańcuszek. Zbyt energiczny ruch może go zerwać i wtedy trzeba zakupić nowy lub połączyć stary i założyć go ponownie. Rolety te idealnie chronią przed światłem słonecznym. W lato chronią również przed energią słoneczną która nagrzewa nasze
pomieszczenia.

Wydaje mi się, że po wymienionych przeze mnie doświadczeniach pomogę wam wybrać właściwe rolety do waszych domów.

Artykuł dla Portalu Chęć Poznania Świata napisał Pan Kamil, który pracuje w sklepie z roletami jako doradca klienta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − sześć =