Dom i wnętrze

Wybór skrzynki na listy

W Polsce nadal największą popularnością cieszą się tradycyjne prostokątne skrzynki wieszane na furtkach bądź płotach. Niektóre z nich są prostymi konstrukcjami, które można nabyć za kilkadziesiąt złotych, inne z kolei mają wyszukane kształty i wykonane są z trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Jeśli ktoś szuka produktu o nowoczesnym i niebanalnym wyglądzie, to najlepszym rozwiązaniem będzie skrzynka na listy antracyt. Ciemny, matowy kolor w połączeniu z designerskim kształtem prezentują się niezwykle okazale i skutecznie przyciągają wzrok.

Jeśli komuś nie odpowiada tradycyjna, prostokątna skrzynka pocztowa może zdecydować się na model przelotowy. Wbudowywany jest on w drzwi lub ścianę. Decydując się na taki wariant, należy zwrócić uwagę czy skrzynka posiada jedynie klapkę do wrzucania korespondencji, czy też jest wyposażona w pojemnik i klapkę do otwierania. Pierwsze rozwiązanie jest popularne m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie listy poprzez drzwi wrzucane są bezpośrednio do domu. Niestety przelotowa klapka na listy jest niepraktyczna, a dodatkowo w sezonie zimowym może powodować straty cieplne.

Ciekawym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę są skrzynki na listy z wideodomofonem lub domofonem. Połączenie skrzynki i domofonu jest bardzo estetyczne i praktyczne. W sprzedaży dostępnych jest wiele tego rodzaju produktów, które różnią się między sobą barwą oraz wielkością panelu przedniego. Na niektórych modelach istnieje możliwość wygrawerowania nazwy ulicy, numeru domu i nazwiska jego właściciela. Dzięki temu listonosz roznoszący korespondencje otrzymuje komplet informacji, które są dostępne w jednym miejscu.

Wybierając skrzynkę na listy warto zwracać uwagę nie tylko na jej wygląd, ale także funkcjonalność i rodzaj zastosowanych materiałów. Skrzynki powinny być nie tylko efektowne, ale również proste w obsłudze i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + osiemnaście =