Podstawowe wyposażenie do kuchni – jakie akcesoria można do nich zaliczyć?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowe wyposażenie do kuchni – jakie akcesoria można do nich zaliczyć?

W nowoczesnej kuchni znajduje się wiele różnych akcesoriów, które pozwalają na szybsze i sprawniejsze przygotowywanie posiłków. Zalicza się do nich wszystko – od urządzeń wielofunkcyjnych po naczynia kuchenne i patelnie. Co jednak łączy te wszystkie rzeczy? Wszystkie one wchodzą w skład podstawowego wyposażenia kuchni!

Z czego składa się podstawowe wyposażenie kuchni?

Lodówka

Najważniejszą rzeczą w tej kategorii jest lodówka z mechanizmem automatycznego rozmrażania i kostkarką do lodu. Powinna znajdować się w pobliżu zlewu (aby mieć do niego łatwy dostęp), a także w pobliżu kuchenki lub piekarnika (do podgrzewania). Główną funkcją tego urządzenia jest przechowywanie produktów spożywczych w niskiej temperaturze i zachowanie ich świeżości. Istnieją również specjalne lodówki, które można umieścić na stojakach lub półkach. Dodatkowo posiadają one komorę do przechowywania owoców i warzyw (co pozwala dłużej zachować ich świeżość).

Bateria kuchenna

Najczęściej spotykanym akcesorium w każdej kuchni jest bateria służąca do mycia naczyń, mycia rąk i napełniania wodą. Baterie dzielą się na dwa główne rodzaje: jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Baterie jednouchwytowe posiadają jeden uchwyt do sterowania zarówno ciepłą, jak i zimną wodą, natomiast baterie dwuuchwytowe posiadają dwa oddzielne uchwyty do przepływu ciepłej i zimnej wody. Ponadto można także spotkać takie rozwiązanie jak bateria kuchenna giętka, która pozwala na swobodne wyciąganie głowicy spryskującej, z podstawy.

Zmywarka

Zmywarki czyszczą naczynia poprzez natryskiwanie na nie wody pod wysokim ciśnieniem z dodatkiem detergentu. Proces czyszczenia wymaga dużej ilości wody, więc zmywarki są instalowane pod zlewem lub na jego boku w pobliżu. Niektóre modele umożliwiają regulację wysokości spryskiwacza, dzięki czemu nie trzeba się schylać podczas pracy z nimi (szczególnie przydatne, jeśli masz problemy z kręgosłupem).

Urządzenie do usuwania śmieci

Śmietniki rozdrabniają resztki jedzenia na drobne cząstki i wysyłają je do odpływu, aby go nie zatkać; redukują również zapachy spowodowane rozkładaniem się resztek jedzenia w rurach odpływowych lub systemie septycznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki alkohol jest odpowiedni na uroczystość rodzinną?
Jaki alkohol jest odpowiedni na uroczystość rodzinną?
Urządzając rodzinne przyjęcie nie można zapomnieć o dobraniu odpowiedniego rodzaju alkoholu. Doskonale podkreśli on smak oraz aromat potraw, jakie będziemy […]
Jak przygotować swoją garderobę na lato?
Jak przygotować swoją garderobę na lato?
Pogoda jest gorąca, ale Twoja szafa może być gorętsza! Ubrania, które są zbyt ciepłe mogą spowodować, że się przegrzejesz, więc […]
Jak się przygotować do sesji fotograficznej?
Jak się przygotować do sesji fotograficznej?
Gdy emocje związane z przygotowaniami ślubnymi już opadną i ten wielki dzień minie, czas zając się sesją zdjęciową, która będzie […]
Ostatnie wpisy