Dom i wnętrze

Podwieszany czy stojący – jaki model wc sprawdzi się w małej łazience?

Dobór armatury w łazience powinien być równie ważny, co wybór koloru płytek, czy akcesoriów dekoracyjnych. Przemyślana aranżacja małej przestrzeni pomoże bowiem zadbać o jej funkcjonalność. W artykule podpowiadamy, jaki model WC wybrać do niewielkiej łazienki. Lepsza będzie misa podwieszana, czy stojąca?

Walory mis podwieszanych i stojących

Toalety stojące wyglądają stabilnie, a ich montaż jest łatwy. Wybrane modele nie wymagają przymocowania do ściany – zbiornik na wodę ustawiony jest bowiem bezpośrednio na misce. Całość przyczepiana jest do posadzki, a następnie do odpływu. Podstawową zaletą modeli podwieszanych jest z kolei ich kompaktowy rozmiar. Misy, które sprzedaje firma Roca nie różnią się jednak wielkością siedziska, a konstrukcją samego modelu. W WC nie ma nogi montowanej do podłogi. Zamiast tego przyczepia się je do ściany na dedykowanym stelażu. Istnieje także możliwość, by zbiornik na wodę ukryć w ścianie.

Misa WC – którą wybrać?

Jeśli w małej łazience możesz ukryć stelaż podtynkowy misy WC w ścianie, to właśnie model podwieszany będzie lepszym wyborem. Oferuje on znaczną oszczędność miejsca i dużą funkcjonalność. Ułatwia też sprzątanie – brak nogi montowanej do posadzki pozwala na swobodne czyszczenie podłogi pod WC, a w modelach bezkołnierzowych szybciej wyczyścić można samą misę. Właściciele łazienek, w których nie ma możliwości montażu stelaża, mogą wybrać misy stojące. Warto jednak poświęcić trochę czasu na wybranie modelu, który idealnie wpasuje się w niewielką przestrzeń pomieszczenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 3 =