Dom i wnętrze

Lustro w mieszkaniu – jakie wybrać i gdzie powiesić?

Lustra w mieszkaniu pełnią kilka funkcji – optycznie powiększają powierzchnię, tworzą wrażenie większej przestrzeni, doświetlają wnętrze oraz pełnią funkcję dekoracyjną. Lustra ścienne to jeden z elementów wystroju i wyposażenia mieszania, które jest powszechnie używane. Wybór odpowiedniego lustra może zmienić diametralnie wnętrze pomieszczenia, dlatego zanim zakupimy wybrane lustro, warto przemyśleć tę decyzję.

Jakie lustro wybrać? Gdzie umieścić lustra w mieszkaniu?
Wybierając lustro, powinniśmy kierować się indywidualnymi upodobaniami, dostępnymi środkami materialnymi, a także wielkością i charakterem pomieszczenia, w którym chcemy umiejscowić nasz zakup. Należy wziąć pod uwagę przyszłą funkcję lustra.

Miejscem, gdzie zazwyczaj umieszczamy lustro jest przedpokój. Wielkość i zdobienie lustra do przedpokoju jest zależna od naszych osobistych preferencji. Warto jednak wielkość i usytuowanie lustra dopasować do wzrostu domowników. Kolejnym, ważnym aspektem usytuowania lustra w przedpokoju jest dobranie jego miejsca tak, aby światło padało na osobę przeglądającą się w nim.

Drugim miejsce w mieszkaniu, gdzie najczęściej występuje wyposażenie w postaci lustra jest łazienka. Warto pamiętać o odpowiednim jego oświetleniu, ponieważ to właśnie w łazience większość osób wykonuje makijaż lub golenie. Wiele luster łazienkowych jest w zestawie z lampami LED. Najczęściej lustro w łazience wisi nad umywalką. Jednak nie musisz się do tego ograniczać jeśli powierzchnia łazienki Ci na to pozwala, możesz je umieścić w innym, indywidualnie dopasowanym miejscu. Niezależnie od tego czy preferujesz finezyjne zdobienia ram lustra, pamiętaj, że jego wygląd powinien być dostosowany do ogólnego stylu wnętrza pomieszczenia.

Rynek polski oferuje różnorodnej wielkości i wyglądu lustra (zobacz: lustro ozdobne). Dlatego nie warto się ograniczać do ilości luster, gdyż pełnią one wiele ważnych funkcji w mieszkaniu. Oprócz przedpokoju i łazienki, można je umieścić w garderobie, w sypialni, umieszczone w meblach, a nawet na suficie!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − siedem =