Najbardziej problematycznym pomieszczeniem w domu podczas sprzątania jest z pewnością łazienka. Podczas gdy w pokojach lub salonie wystarczy poodkurzanie i przetarcie mebli oraz podłogi, łazience musimy poświęcić nieco więcej czasu. Niestety czasami mimo starań pomieszczenie kąpielowe może być źródłem przykrego zapachu. Jak znaleźć przyczynę tego zjawiska?
Najbardziej podejrzaną o wydzielanie nieprzyjemnych zapachów powierzchnią, jest niewątpliwie muszla klozetowa. Jeśli chcemy utrzymać ja w czystości, konieczne jest użycie co jakiś czas specjalnych środków przeznaczonych do toalet. Jakie jeszcze mogą być przyczyny uciążliwego „smrodku”? Łazienka to miejsce, w którym nieustannie korzysta się z wody, osiadanie wilgoci w trudno dostępnych miejscach sprawia, że bakterie, grzyby i pleśnie mają optymalne środowisko do rozwoju. Zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów wymaga częstego i dokładnego mycia każdej powierzchni w pomieszczeniu sanitarnym. Dobrym i niedrogim środkiem, który świetnie sprawdza się w WC, jest pasta bhp.
W momencie, w którym wydaje nam się, że brzydki zapach nie znika, pomimo dokładnego sprzątania, musimy upewnić się, czy na pewno przetarliśmy wszystkie powierzchnie odpowiednim środkiem chemicznym. Jeśli umyliśmy dokładnie nawet trudno dostępne miejsca, być może źródło nieprzyjemnego zapachu wynika z obecności muszli klozetowej w łazience, z czym poradzi sobie z łatwością neutralizator zapachów.