Dom i wnętrze

Basen w ogrodzie – świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych

Basen we własnym ogrodzie czy na podwórku to prawdziwe udogodnienie w gorące dni lata. Z ochłody wodą i wylegiwania się na słońcu chętnie korzystają całe rodziny – nie tylko dzieciaki, ale również dorośli. Warto więc z pewnością zainwestować w taką „zabawkę”.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego typu basenów. Najpopularniejsze są baseny dmuchane oraz baseny rozporowe – które utrzymują się dzięki naporowi wody na ściany basenu. Ogrodowe baseny posiadają różnorodne rozmiary – począwszy od małych basenów dla małych dzieci, poprzez duże baseny idealne dla całej rodziny.

Gadżety i akcesoria do basenów ogrodowych

Z pewnością w basenie domowym przydadzą się różnego typu akcesoria i dodatki. Wśród najpopularniejszych są różnorodne koła dmuchane (często o bardzo fantazyjnych kształtach – na przykład w formie pączka, jakiegoś owocu czy flaminga lub jednorożca), jak również materace, które umożliwiają dryfowanie po wodzie oraz opalanie się na słońcu. Wśród droższych gadżetów królują maty solarne do basenów, które przyśpieszają nagrzewanie się wody w basenie oraz różnorodne filtry i chemia basenowe, które pozwalają dłużej zachować czystość wody oraz jej odpowiednie pH. Są one przydatne w szczególności w dużych basenach ogrodowych, które mieszczą kilkadziesiąt tysięcy litrów wody i stanowią atrakcję dla całej rodziny. W ofercie wielu sklepów dostępne są także duże podkłady pod baseny (maty ochronne) oraz pokrywy basenu, które mogą być zakładane na noc oraz podczas chłodniejszych temperatur zapobiegając wpadaniu do wody robactwa oraz korzystanie z basenu przez psy czy koty.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × cztery =