Dom i wnętrze

Firany czy zasłony?

Urządzanie mieszkania od podstaw to prawdziwe wyzwanie dla amatora. Wszystko musi być wcześniej zaplanowane i przedyskutowane. Wybór koloru ścian i odpowiednich mebli powinien zostać podyktowany osobistymi preferencjami oraz wysoką jakością artykułów. Dobór dodatków do mieszkania jest bardzo istotny i wpływa na wygląd danego pomieszczenia. Elementy ozdobne mają za zadanie wykończyć całość i cieszyć oko właścicieli przez długi czas.

Jednym z istotniejszych momentów jest decyzja o aranżacji otoczenia wokół okien, które nie tylko ma ładnie wyglądać, ale również spełniać praktyczne funkcje. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie najnowszych propozycji z rynku. Firanki panelowe charakteryzują się oryginalnością i pasują do różnego rodzaju wnętrz. Czy warto wieszać również zasłony?

Minimalnie czy na bogato?

Jak zawsze finalna decyzja o aranżacji powinna zależeć od gustu i potrzeb mieszkańców. Jeżeli sprawa dotyczy okien, kluczowym aspektem jest strona świata, na którą są skierowane. Warto dokładnie zabezpieczyć okno w sypialni przed promieniami słonecznymi pojawiającymi się bardzo wcześnie. Tu prócz zasłon i firan, sprawdzą się  też klasyczne rolety. Nie tylko wprowadzą przytulny klimat, ale zapewnią spokojny sen. Zasłony szare pięknie wkomponują się we wszystkie style aranżacyjne oraz skutecznie osłonią ekran telewizora przed silnym słońcem, które pojawia się wieczorową porą. Jeżeli mieszkanie łatwo się nagrzewa, zawieszenie kompletu, na który składają się firany i zasłony efektywnie zniweluje ten problem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 10 =