Dom i wnętrze

Jak prać pościel bawełnianą ?

Pranie pościeli bawełnianej( zobacz: pościel z bawełny 200×220) wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba więc znać się na rzeczy, aby przypadkiem takiej pościeli podczas prania nie zniszczyć. Pościel wykonaną z bawełny powinno prać się przede wszystkim w odpowiedniej temperaturze, a powinna wynosić ona od 40 do 60 stopni, nie mniej, nie więcej. Oczywiście sporym ułatwieniem może okazać się fakt, że na metce zawsze można sprawdzić zalecenia ze strony producenta. Każda osoba posiadająca taką pościel powinna sprawdzić dokładnie zalecenia przed praniem, ponieważ mogą być one w każdym przypadku zróżnicowane. Pościeli bawełnianej nie powinno prać się w wybielaczach, ponieważ wtedy istnieje zbyt duże ryzyko jej uszkodzenia i pościel może się już do niczego nie nadawać.

Ciekawostką może okazać się fakt, że pościeli bawełnianej nie trzeba odwirowywać. Po praniu powinna być ona sucha, a odwirowywanie może jedynie sprawić, iż będzie ona pognieciona, dlatego też należy unikać takich czynności. Pościel z bawełny po wyciągnięciu z pralki będzie wilgotna, ale nie mokra, dlatego też wyschnie w krótkim czasie. Polecane jest pranie pościeli bawełnianej oddzielnie, nie z wszystkimi ubraniami, aby przypadkiem czegoś nie uszkodzić, czy też nie zabarwić. Dzięki temu pościel będzie nie tylko świeża, ale też piękna i nie zgubi swoich żywych kolorów przez bardzo długi czas. Co najważniejsze pościeli z bawełny nie powinno się prać z ręcznikami oraz ze ścierkami, ponieważ wtedy istnieje największe prawdopodobieństwo tego, że pościel się uszkodzi.

Artykuł napisany we współpracy z Kraina Snów – sklepem internetowym oferującym pościele, kołdry i koce różnego rodzaju ( sprawdź ofertę: http://www.krainasnow.pl/koce/z-mikrofibry).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 19 =