Dom i wnętrze

Jakie wyposażenie się przyda w każdej łazience?

Decydując się na wystrój łazienki, w pierwszej kolejności wybieramy armaturę, meble oraz glazurę łazienkową. Nie mniej ważne dla estetyki i funkcjonalności łazienki są jednak rozmaite akcesoria. Bez niektórych z nich trudno wyobrazić sobie sprawne korzystanie z tego pomieszczenia. Jakie wyposażenie przyda się w łazience, niezależnie od jej wielkości oraz stylu?

Półki, wieszaczki, haczyki

Nawet jeśli posiadamy w łazience eleganckie, pojemne szafki, to i tak potrzebne będą dodatkowe wieszaczki i uchwyty. W kabinie prysznicowej bardzo przyda się mocowany na odpowiedniej wysokości koszyczek, w którym umieścić można szampon lub żel do mycia. Konieczne są też wieszaczki i haczyki na ręczniki oraz takie akcesoria jak szczotki, gąbki lub rękawice do masażu. W łazience niezbędna będzie również mydelniczka lub dozownik do mydła w płynie i kubek na szczoteczki do zębów. Elementy takie są zwykle dostępne w zestawach, pozwalających stworzyć harmonijny, spójny wystrój łazienki.

Co zrobić z brudnym praniem?

Nawet najbardziej stylowa łazienka straci cały urok, jeśli zasypie ją brudne pranie.  Kosz na pranie powinien być nie tylko pojemny, ale również dopasowany estetycznie do wystroju wnętrza. Czasami stanowi to nie lada wyzwanie. Sortowanie prania kolorami wymaga posiadania co najmniej dwóch pojemników. Jednak łazienka, do której wstawimy kilka dużych koszy, przestaje wyglądać dobrze. Dodatkowo, w łazienkach o wysokim poziomie wilgoci tradycyjne kosze wiklinowe, a nawet te zrobione z tworzywa, przestają spełniać swoją funkcję. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kosze na brudną bieliznę, przeznaczone do zabudowy. Są one mocowane w szafkach, przez co pranie pozostaje niewidoczne dla osób wchodzących do łazienki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 14 =