Technologie & IT

Jakie części w ciężarówkach szybko się zużywają?

Ciężarówki to pojazdy powszechnie używane przez firmy transportowe do przewożenia różnorodnych towarów i ładunków. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza ich stan techniczny – wszelkie awarie i usterki muszą być jak najszybciej diagnozowane i naprawiane, tak aby samochód nie był wyłączony z użytku. Konieczne jest zatem regularne dokonywanie przeglądów technicznych tych maszyn i w razie potrzeby wymiana zużytych części na nowe. Jeśli interesuje nas autoryzowany ser­wis sa­mo­cho­dów cię­ża­ro­wych Mer­ce­des i innych znanych marek, znajdziemy go w niemal każdym większym mieście naszego kraju. 

Opony, zawieszenie i inne newralgiczne elementy

W przypadku samochodów ciężarowych, które są nieustannie eksploatowane, najczęściej mamy do czynienia z szybkim zużywaniem się opon. Należy systematycznie weryfikować ich stan, zwracając szczególną uwagę na głębokość bieżników i uszkodzenia mechaniczne w postaci pęknięć czy dziur. Pamiętajmy, że wszelkie problemy z kołami mogą skutkować nie tylko spóźnieniami w terminach i utratą środków finansowych, ale również poważnym wypadkiem.

Kolejnym newralgicznym elementem jest układ elektryczny, który dosyć często ulega różnym awariom. Pojazdy ciężarowe są zazwyczaj w pełni zautomatyzowane, w związku z czym nawet najmniejsza usterka w tym zakresie oznaczać może przymusowy postój na autostradzie i konieczność wezwania pomocy drogowej. Inne części podlegające stopniowo zużyciu to m.in. sprzęgła, klocki i tarcze hamulcowe, akumulatory, filtry (szczególnie powietrza, kabinowy i paliwowy) oraz żarówki. Jeśli zależy nam na zakupieniu wymienionych elementów zamiennych w atrakcyjnej cenie, powinniśmy odwiedzić specjalistyczną hurtownię części samochodowych

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + trzy =