Dom i wnętrze

Dywany – dekoracja, która nie wychodzi z mody

Odkąd tylko istnieje budownictwo mieszkaniowe, ludzie cenią nie tylko solidność wykonania budynku, ale również walory dekoracyjne. Aranżacja wnętrz jest niezwykle ważną profesją. Ale o ile mówi się o dekoracji ścian, to czy można mówić o dekoracji podłogi?

Postaw na dywany

Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu dywan był ozdobą pokoju niemal w każdym domostwie. Później przyszła moda na podłogi pokryte panelami czy płytkami ceramicznymi, których niczym nie przykrywano, bo same w sobie stanowiły ozdobę. Ale śmiało można powiedzieć, że okres świetności dywanów nie przeszedł do historii. Jest to dekoracja, która nie wychodzi z mody.

Jakiego typu i zastosowanie dywany są najczęściej spotykane we współczesnych wnętrzach? Na pewno można tu wymienić dywaniki kuchenne. Spełniają one podwójną rolę. Z jednej strony stanowią dekorację. W dobie dbałości o każdy detal, aby pasował do całości, mamy do wyboru całkiem spory zasób wzorów, kolorów i kształtów. które nie będą razić, a wręcz ozdobią kuchenną podłogę.

Z drugiej strony dywaniki kuchenne pełnią funkcję praktyczną, Kiedy taki dywanik położymy na przykład przy blacie kuchennym w miejscu, gdzie znajduje się zlew lub zmywarka, może on stanowić barierę dla kropelek wody, które nieuchronnie trafią na podłogę i zapobiegnie to ich przedostawaniu się na inne partie podłogi. Taki dywanik można później wysuszyć i na nowo położyć na jego miejscu. Poza tym z blatu kuchennego potrafią spadać okruchy jedzenia, które potem z dywanika można z powodzeniem wytrzepać, przyczyniając się do utrzymania w czystości całej podłogi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =