Hobby i sport

Czy warto korzystać z usług trenera personalnego?

Ostatnio coraz częściej można zauważyć na siłowniach i w klubach fitness osoby, które określamy mianem trenerów personalnych. Z ich usług korzystają zarówno doświadczeni sportowcy, jak i ludzie dopiero rozpoczynający swoją przygodę z aktywnością ruchową. W ostatnich latach wzrosła bowiem świadomość, że do zrealizowania założonych celów treningowych niezbędne jest poprawne i efektywne wykonywanie ćwiczeń. Z pomocy takiego eksperta powinniśmy skorzystać m.in. wtedy, gdy zamierzamy pracować nad budowaniem masy mięśniowej, spalaniem tkanki tłuszczowej albo poprawą techniki. 

Osoba motywująca do działania i dbająca o poprawne wykonywanie ćwiczeń

Trener personalny pracuje przede wszystkim z klientami indywidualnymi, zajmując się zarówno układaniem ich planów treningowych, jak i pomocą w realizacji konkretnych celów, np. związanych z sylwetką czy wydolnością. Z jego pomocy korzystają różne grupy osób. Są to profesjonalni sportowcy i ludzie regularnie przychodzący na siłownię czy do klubu fitness (pragnący w szybkim czasie osiągnąć dany cel), osoby zupełnie początkujące (chcące nauczyć się prawidłowych technik), a nawet ludzie cierpiący z powodu przewlekłych chorób i wad postawy.

Dodajmy, że trenerzy personalni pracują nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale też na zewnątrz – mogą nam pomóc np. w treningu biegowym, o której go zaletach można przeczytać na https://mindyourbody.pl/trening-biegowy/  czy rowerowym. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i potrzeb. Oto główne korzyści przemawiające za skorzystaniem z usług takiego fachowca:

– znaczne zwiększenie motywacji

– brak nudy oraz monotonii (zróżnicowany plan treningowy)

– nauka właściwej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń

– szybkie osiąganie celów

– mniejsze ryzyko kontuzji

– posiadanie osobistego planu treningowego i dietetycznego

– wsparcie psychologiczne (trenerowi można opowiedzieć o swoich problemach)

– obiektywna ocena naszych poczynań na każdym etapie

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + 18 =