Dom i wnętrze

Czy warto ozdabiać dom kamieniem?

Kamień, jak wiadomo, ma powszechne zastosowanie w budownictwie. Jest niezwykle popularny, ponieważ posiada wiele zalet, których nie można przypisać innym materiałom budowlanym. Przede wszystkim jest bardzo ładny – domy zdobione kamieniem dekoracyjnym na ścianę wyglądają niezwykle elegancko i są połączeniem tradycji z nowoczesnością.

Nieprzypadkowo wielu osobom mogą kojarzyć się ze stylem góralskim – tam jednak większość domów jest wykładana kamieniem tylko do połowy wysokości, co odpowiada tradycyjnemu charakterowi budowli.

Domy stawiane dzisiaj często są w całości pokryte kamieniem elewacyjnym np. tego rodzaju http://mikulska.pl/5,kamien-elewacyjny/98,incana, a ich właściciele bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie. Osoby, które zdecydowały się na kamień elewacyjny podkreślają jego trwałość – wystarczy konserwować go raz na trzy lata, by zachował swój niepowtarzalny wygląd.

Zdobienia okien

Okna to coś, co wykańcza nasz dom i dodaje mu charakteru. Może na co dzień nie zauważamy zdobień wokół okien, ale to one sprawiają, że okno prezentuje się ładnie. Do tego z pewnością przyda się parapet, który powinien być elegancki i pasować do całości. Na http://mikulska.pl/18,okapniki-i-parapety znaleźć można ich kilka rodzajów.

Miłośnicy tradycji mogą zdecydować się też na zastosowanie drewnianych okiennic, ale trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach to propozycja dla wyjątkowo odważnych osób. Okiennice będą świetnie pasować do wystroju, gdzie dominują kwiaty. Ich żywiołowe kolory w połączeniu z drewnem okiennic mogą razem tworzyć niebanalny duet. Gdy umieścimy do tego ładne kwiaty na parapecie i będziemy o nie odpowiednio dbać, całość wyglądać będzie znakomicie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 10 =