Dom i wnętrze

Małe rzeczy, które uatrakcyjnią wnętrza

Podczas projektowania wnętrza swojego mieszkania liczy się każdy szczegół. Choć oczywiście wybór koloru ściany lub producenta mebli jest bardzo ważnym aspektem, to w ostateczności to właśnie małe rzeczy sprawiają, że nasze cztery kąty stają się przytulne. Dzięki nim możemy uatrakcyjnić przestrzeń wizualnie, ale także sprawić, że będzie ona bardziej funkcjonalna. Oto kilka przedmiotów, które sprawią, że wnętrze mieszkania będzie jeszcze bardziej atrakcyjne!

Jak zaprojektować przestrzeń w salonie?

Salon to miejsce, w którym większość osób odpoczywa po pracy. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby był on miły dla oka. Jeśli chcemy stworzyć przytulną przestrzeń, warto pomyśleć o zakupie kilku roślin. Nie muszą być one zbytnio wymagające. Czasami nawet kilka kaktusów może sprawić, że zieleń i nowe życie zawita do naszego domu.

Dla osób, które nieco bardziej chcą się poświęcić hodowli roślin, poleca się wybór paproci, czy różnego rodzaju pnącz, ponieważ są one bardzo modne w tym sezonie. Jeśli ściany w naszym salonie wydają nam się zbyt smutne lub monotonne, wówczas warto postawić na obrazy na płótnie canvas. Świetnie sprawdzą się także nasze zdjęcia wydrukowane, oprawione i powieszone pomiędzy zielenią.

Sposoby na uatrakcyjnianie sypialni

Najprostszym sposobem na uatrakcyjnienie sypialni jest zakup ciekawej i stylowej pościeli. Jeśli ściany w pomieszczeniu są pomalowane na spokojne, jasne kolory, wówczas można poeksperymentować z tym dodatkiem. Warto pomyśleć także o roletach dzień noc. Choć ich najważniejszą cechą jest funkcjonalność, to mogą one stać się przedmiotem dodającym charakteru naszej sypialni.

W tym pomieszczeniu również nie należy zapominać o zieleni, choć koniecznie trzeba zwrócić uwagę na  to, aby nie miała ona zbyt intensywnego zapachu. Może on bowiem powodować dyskomfort podczas spania. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie wazonu z kwiatami na naszej szafce nocnej. Nawet jeśli będą one sztuczne, to i tak wprowadzą nieco więcej życia do pomieszczenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 10 =