Bez kategorii

Czy warto wymienić olej w skrzyni biegów?

Jeśli poważnie podchodzisz do swojej jazdy, wymiana oleju nie jest czymś, na czym można skąpić. Jeśli minęło już trochę czasu od ostatniej wymiany oleju w Twojej skrzyni biegów, pozwól nam napełnić ją za Ciebie. Przyjedź ze swoim motocyklem, a my dostarczymy olej i zapewnimy robociznę.

Większość oleju przekładniowego jest narażona na zanieczyszczenia

Może się on rozgrzać i rozszerzyć, wprowadzając zanieczyszczenia w postaci pyłu i innych małych cząsteczek schowanych w obudowie. Z czasem cząstki te rozpadają się na mniejsze kawałki, które ostatecznie zmniejszają wydajność pojazdu, prowadząc do większego zużycia jego ruchomych części. To samo dotyczy każdego samochodu – niezależnie od kosztów!

Jeśli chcesz, aby Twój samochód działał sprawnie, ważne jest, aby płyn przekładniowy był regularnie wymieniany. Zalecany przez producenta okres wymiany płynu przekładniowego wynosi co 30 000 mil lub dwa lata, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jeśli posiadasz pojazd z automatyczną skrzynią biegów i jeździsz w normalnych warunkach (nie w ruchu ulicznym typu stop-and-go), możesz prawdopodobnie przejechać dłużej niż dwa lata przed wymianą oleju. Warto zapoznać się z ofertą na tej stronie https://www.mvs.auto.pl/dynamiczna-wymiana-oleju.html.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 3 =