Dom i wnętrze

Czy warto zadaszyć taras?

Ciekawym pomysłem na zwiększenie powierzchni użytkowej domu jednorodzinnego jest wybudowanie przylegającego do niego tarasu. To nic innego jak pozioma konstrukcja zlokalizowana na wysokości parteru, doskonale przystosowana do przebywania w niej ludzi. Zazwyczaj jest ogrodzona solidną balustradą pełniącą dwie funkcje – ochronną oraz estetyczną. Posiadając tego rodzaju obiekt, warto koniecznie pomyśleć o wykonaniu zadaszenia, ponieważ przyniesie ono mnóstwo wartościowych korzyści. 

Znakomite miejsce do organizowania spotkań

Najbardziej popularne od wielu lat jest zadaszenie tarasów drewniane (dębowe, sosnowe, świerkowe itp.), które z jednej strony prezentuje się bardzo atrakcyjnie, z drugiej zaś jest stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Wystarczy bowiem pomalować je wybraną farbą i co jakiś czas zabezpieczać impregnatem. Na uwagę zasługuje też konstrukcja z płyt aluminiowych lub poliwęglanowych, a także z przyciemnianego szkła. Jeśli natomiast zależy nam zadaszeniu wielofunkcyjnym i optymalnie komfortowym w eksploatacji, to zdecydujmy się na innowacyjne, rozsuwane markizy sterowane ręcznie albo elektrycznie (z czujnikami pogodowymi).

Kluczową korzyścią wynikającą z posiadania zadaszenia tarasu jest oczywiście skuteczna ochrona jego wewnętrznych elementów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – zwłaszcza deszczem, śniegiem oraz intensywnym nasłonecznieniem. Przy okazji domownicy mają możliwość urządzania tam wszelkiego rodzaju spotkań lub imprez grillowych bez względu na pogodę. Istotna zaleta to również dodatkowe miejsce do przechowywania mebli ogrodowych i innych sprzętów. Zadaszenie podnosi ponadto walory wizualne budynku, skutecznie dodając bryle dodatkowego uroku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + trzy =