Technologia

Impregnaty do betonu – jakie zadanie spełniają?

Impregnaty do betonu występują w różnych rodzajach, a każdy z nich ma określone przeznaczenie. Należą do nich:

Środki antykorozyjne 

Służą one do zapobiegania korozji stalowego zbrojenia w betonie, która jest spowodowana narażeniem na działanie wody i soli odladzających. Problem ten staje się bardziej dotkliwy w miarę upływu czasu, dlatego wiele państw wymaga, aby środki te były dodawane do nowych płyt betonowych, które nigdy nie były narażone na jakąkolwiek wilgoć przed wylaniem płyty.

Środki hydroizolacyjne

Są one używane, gdy beton będzie narażony na działanie stojącej wody przez dłuższy czas. W tych przypadkach środki hydroizolacyjne mogą pomóc w zapobieganiu powstawania pęknięć spowodowanych cyklami zamarzania i rozmarzania, które występują w miesiącach zimowych. Te same środki chemiczne mogą również pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom spowodowanym erozją, jeśli są stosowane do pionowych powierzchni, takich jak ściany oporowe lub inne konstrukcje, które są narażone na spływy deszczowe z pobliskich budynków lub parkingów.

Środki wiążące

Środki wiążące działają poprzez chemiczne wiązanie się z cząstkami kruszywa w mieszance, dzięki czemu lepiej przylegają one do siebie podczas etapów utwardzania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − dwa =