Sposób życia i styl

Jak pielęgnować farbowane włosy?

Farbowanie włosów to zabieg, bez którego wiele kobiet nie potrafi się obejść. Pozwala on na ukrycie pierwszych siwych kosmyków lub całkowitą zmianę fryzury. Aby przez długi czas cieszyć się lśniącym i nasyconym kolorem, należy stosować pielęgnację, dzięki której pasma będą zregenerowane i nawilżone. Jakie kroki pielęgnacyjne są niezbędne, aby farbowane włosy wyglądały pięknie i zdrowo?

Delikatne oczyszczanie

Włosy poddane koloryzacji mogą być kruche i uwrażliwione. Z tego powodu należy postawić na szampony, które w delikatny sposób oczyszczą skórę głowy i nie przesuszą końcówek. Warto zainwestować w profesjonalne produkty przeznaczone do włosów osłabionych zabiegami chemicznymi. Godna uwagi propozycja to kosmetyki Matrix, które są polecane przez fryzjerów i posiadają optymalny skład. Aby wybrać szampon, który będzie dobrze dopasowany do kondycji naszych włosów, najlepiej zasięgnąć porady fryzjera, który wykonywał koloryzację.

Odpowiednie odżywienie

Struktura włosów poddanych farbowaniu zostaje naruszona przez działanie produktu koloryzującego, przez co pasma są bardziej podatne na uszkodzenia i złamania. Ten problem dotyczy zwłaszcza kobiet, które farbują się na blond, gdyż rozjaśniacze do włosów charakteryzują się wyjątkowo silnym działaniem. Z tego powodu należy regularnie używać odżywek i masek pielęgnacyjnych, które posiadają składniki nawilżające i odbudowujące. Warto pamiętać, że są to produkty, które nakłada się na końcówki, z pominięciem skóry głowy. W ten sposób unikniemy nadmiernego przeciążenia fryzury i zapewnimy włosom optymalne odżywienie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =