Jak zadbać o lakier motocykla?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zadbać o lakier motocykla?

Motocykle składają się z wielu różnych części, które wymagają regularnej konserwacji. Niektóre z tych części są łatwo dostępne, podczas gdy inne są trudniej dostępne. Jedną z najważniejszych części jest lakier na motocyklu. Jeśli chcesz, aby Twój motocykl wyglądał dobrze, musisz zadbać o jego lakier. Oto kilka wskazówek, jak dbać o lakier motocykla:

Regularnie myj

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest regularne mycie motocykla. Jeśli masz garaż i można go umyć w nim, to byłoby świetnie, ale jeśli nie, znaleźć wąż lub wiadro i umyć go co tydzień lub dwa tygodnie co najmniej. Im częściej będziesz go myć, tym lepiej będzie się sprawował. Mycie usunie błoto i brud, a także zapobiegnie powstawaniu rdzy z soli na drogach w miesiącach zimowych lub z zanieczyszczeń przemysłowych w miesiącach letnich.

Regularnie nakładaj wosk

Dobry wosk chroni rower przed szkodliwym promieniowaniem UV i utlenianiem (które powoduje rdzę). Pomaga również w odpychaniu brudu, co oznacza mniej zarysowań i zadrapań. Nakładaj warstwę wosku co około sześć miesięcy – częściej, jeśli często jeździsz w złych warunkach pogodowych (deszcz lub śnieg).

Chroń się przed zarysowaniami lakieru i odpryskami

Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak wiele szkód może wyrządzić kurz na lakierze, dopóki nie zaczniesz go używać każdego dnia! Cząsteczki kurzu są silnie rysujące.

Różne części i produkty do starych motocykli takich jak MZ ETZ 250 znajdziesz na specjalistycznych stronach internetowych i portalach aukcyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od jakich kwestii powinien zależeć wybór opakowania do transportu przesyłki?
Od jakich kwestii powinien zależeć wybór opakowania do transportu przesyłki?
Każdy właściciel sklepu zajmującego się wysyłką towaru chciałby, żeby przesłany przez niego produkt dotarł do właściciela na czas i bez […]
Na jakie detale warto zwrócić uwagę przy budowie domu?
Na jakie detale warto zwrócić uwagę przy budowie domu?
Budowa domu to nie lada wyzwanie, które jednak sprawia niebywałą radość. Każdy inwestor powinien zwrócić uwagę na pewne detale, które […]
Jak można pozyskać potrzebny sprzęt do prac budowlanych?
Jak można pozyskać potrzebny sprzęt do prac budowlanych?
Pierwszym krokiem do rozpoczęcia działalności w branży budowlanej jest znalezienie sprzętu potrzebnego do wykonania pracy. Istnieje wiele sposobów, aby to […]
Ostatnie wpisy