Hobby i sport

Jak zadbać o lakier motocykla?

Motocykle składają się z wielu różnych części, które wymagają regularnej konserwacji. Niektóre z tych części są łatwo dostępne, podczas gdy inne są trudniej dostępne. Jedną z najważniejszych części jest lakier na motocyklu. Jeśli chcesz, aby Twój motocykl wyglądał dobrze, musisz zadbać o jego lakier. Oto kilka wskazówek, jak dbać o lakier motocykla:

Regularnie myj

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest regularne mycie motocykla. Jeśli masz garaż i można go umyć w nim, to byłoby świetnie, ale jeśli nie, znaleźć wąż lub wiadro i umyć go co tydzień lub dwa tygodnie co najmniej. Im częściej będziesz go myć, tym lepiej będzie się sprawował. Mycie usunie błoto i brud, a także zapobiegnie powstawaniu rdzy z soli na drogach w miesiącach zimowych lub z zanieczyszczeń przemysłowych w miesiącach letnich.

Regularnie nakładaj wosk

Dobry wosk chroni rower przed szkodliwym promieniowaniem UV i utlenianiem (które powoduje rdzę). Pomaga również w odpychaniu brudu, co oznacza mniej zarysowań i zadrapań. Nakładaj warstwę wosku co około sześć miesięcy – częściej, jeśli często jeździsz w złych warunkach pogodowych (deszcz lub śnieg).

Chroń się przed zarysowaniami lakieru i odpryskami

Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak wiele szkód może wyrządzić kurz na lakierze, dopóki nie zaczniesz go używać każdego dnia! Cząsteczki kurzu są silnie rysujące.

Różne części i produkty do starych motocykli takich jak MZ ETZ 250 znajdziesz na specjalistycznych stronach internetowych i portalach aukcyjnych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 6 =