Hobby i sport

Jak dbać o konia zimą?

Zima to trudna pora roku dla koni i ich właścicieli. Karmienie może być wyzwaniem, a śnieg i zimno mogą powodować utratę kondycji przez niektóre konie. Opieka staje się trudniejsza, a jazda prawie niemożliwa w zależności od głębokości śniegu i temperatury. Warto zapoznać się ze wskazówkami, które ułatwią życie zwierzęciu podczas mroźnych miesięcy. 

Konie wyścigowe, a zima 

Nawet na obszarach nie dotkniętych śniegiem, trawa często przestaje rosnąć, a jakość składników odżywczych może się obniżyć. Gdy jakość lub dostępność pastwisk spada, rozważmy zwiększenie ilości siana i koncentratów. W ten sposób koń nie schudnie podczas zimy. Trzeba pamiętać , że kolka uderzeniowa częściej dokucza tym zwierzętom zimą, ponieważ nie piją wystarczająco dużo, a siano ma niewiele wilgoci w porównaniu z trawą. Nie będą także w stanie strawić siana, gdy nie dostaną wody. Pasze dla koni wyścigowych powinny być najwyższej jakości. Niemożność właściwego zmielenia pokarmu uniemożliwi koniowi uzyskanie wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych i energii – zwłaszcza jeśli zapotrzebowanie na energię wzrośnie w chłodniejsze dni.

Suplementy dla koni 

Wiele problemów związanych z kopytami można rozwiązać lub zapobiec im poprzez prawidłowe odżywianie. Nogi konia są codziennie poddawane dużym obciążeniom. Suplementy stawów, które w wielu wariantach są dostępne na https://www.zywieniekoni.pl/kategoria-produktu/suplementy-dla-koni/, mogą pomóc w zapobieganiu urazom, a także złagodzić ból spowodowany zapaleniem stawów i obrażeniami ortopedycznymi. Brak witamin i minerałów może ograniczać zdolność Twojego konia do osiągania jak najlepszych wyników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =