Jak zadbać o ogród – tarasy najwyższej jakości
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zadbać o ogród – tarasy najwyższej jakości

Każdy, kto buduje własny dom, marzy o pięknym tarasie, na którym będzie mógł wypić poranną kawę czy wieczorne wino. O taki taras trzeba jednak dbać, aby był on piękny i wytrzymały przez długie lata. Do jego produkcji potrzebny jest odpowiedni rodzaj drewna, od którego bardzo wiele zależy. Warto pamiętać, że wybierając obicie swojego tarasu, należy kierować się głównie własnymi oczekiwaniami i upodobaniami, a nie modą. Kierując się charakterystyką dostępnych gatunków desek tarasowych można dojść się do wniosku, że te najwyższej jakości powstają z drewna drzew egzotycznych. A jak to wygląda w praktyce?

Jakie wybrać drewno na taras?

Coraz większą popularnością cieszą się tarasy wykonane z drzew egzotycznych. Prym wiodą tu chociażby bangkirai, massaranduba, garapa, cumaru, ipe lapacho, tigerwood, mukulungu czy itauba. Cechują się one jakością i odpornością na na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, a także różnorodnością kolorystyczną, która na pewno wpasuje się w każdy gust. Drewno pochodzące z tych drzew jest dodatkowo odporne na działanie grzybów i procesów gnilnych. Deski mają swój unikalny wygląd, które już na pierwszy rzut oka są inne, niż te powstałe z naszych rodzimych drzew. Kolejnym atutem jest to, że są one bardziej wytrzymałe.

Wiele z nich wykazuje także dużą wytrzymałością na ingerencję owadów czy po prostu wodę. Dla przykładu – Ipe lapacho to egzotyczne drzewo powszechnie uważane za najszlachetniejsze spośród dostępnych na rynku gatunków.

Wyżej wymienione cechy tego typu drewna sprawiają że tarasy te posiadają najwyższą możliwą jakość. Nie tylko pięknie wyglądają, ale gwarantują również wieloletnią trwałość. Dzięki temu można cieszyć się pięknym tarasem przez długie lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zawał serca – przyczyny i leczenie
Zawał serca – przyczyny i leczenie
Zawał serca spowodowany jest długotrwałą chorobą niedokrwienną serca i jednocześnie jest jej najniebezpieczniejszym przejawem. Szacuje się, że każdego roku liczba […]
Jak osiągnąć naturalny połysk włosów?
Jak osiągnąć naturalny połysk włosów?
Każdej z nas zależy na tym, by nasze włosy były piękne, dobrze ułożone oraz lśniące. Nie ma w tym nic […]
Dieta niskowęglowodanowa – co jeść na takiej diecie?
Dieta niskowęglowodanowa – co jeść na takiej diecie?
Węglowodany są związkami organicznymi i występują we wszystkich komórkach i tkankach organizmów żywych. Bez nich życie jest niemożliwe. Ze względu […]
Ostatnie wpisy