Sposób życia i styl

Jak zostać adwokatem w Polsce?

Zostanie prawnikiem w Polsce to długi proces. Pierwszym krokiem jest zdobycie tytułu magistra prawa, co najmniej 3 lata studiów. Następnie musisz zdać egzamin wstępny, który składa się z testu pisemnego i egzaminu ustnego. Jeśli zdasz ten egzamin, staniesz się uprawniony do dopuszczenia do praktykowania prawa w Polsce.

Dwa sposoby na zostanie prawnikiem w Polsce

Możesz zapisać się do jednej z polskich szkół prawniczych akredytowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w tym do Szkoły Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie lub Szkoły Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu takiej szkoły będziesz musiał zdać specjalny egzamin (co najmniej trzy miesiące przed ukończeniem studiów) i uzyskać oficjalny dokument potwierdzający Twoje kwalifikacje jako prawnika. Dokument ten będzie wymagany przy ubieganiu się o wpis do Sądu Najwyższego i Sądów Wojewódzkich, a także przy ubieganiu się o dopuszczenie do wykonywania zawodu adwokata przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości itp.

Drugą możliwością jest ukończenie studiów podyplomowych po uzyskaniu tytułu licencjata na dowolnej uczelni akredytowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub innej uznanej przez nie instytucji. W takich przypadkach kandydaci muszą przedstawić dowód, że ukończyli studia z wynikiem pozytywnym. Jeśli interesuję cię takie stanowisko jak adwokat Kraków posiada jedne z lepszych szkół prawniczych w Polsce. Jest to dobry wybór jeśli chodzi o uczelnie, lecz trzeba pamiętać że jest ona równie wymagająca.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 7 =