Sposób życia i styl

Jakie korzyści niesie ze sobą picie herbaty oolong?

W naszym kraju nie brakuje miłośników aromatycznej herbaty, czyli jednego z najbardziej popularnych napojów na świecie. Większość z nich na co dzień pija głównie gatunki standardowe – np. czarne, czerwone lub zielone. Powinni oni jednak koniecznie spróbować znacznie mniej znanej herbaty oolong (nazywanej inaczej ulung, turkusową, smoczą itp.), ponieważ doskonale smakuje i wykazuje mnóstwo właściwości prozdrowotnych. Posiada ją w swojej ofercie wiele sklepów internetowych, m.in. https://eherbata.pl/herbaty-30/oolong-12/.

Idealnie uzupełnienie diety odchudzającej i nie tylko

Herbata oolong pochodzi z Chin, a jest produkowana z rośliny o nazwie Camelia sinensis. Powstaje w procesie utleniania, który polega na tym, że liście są wystawiane na słońce do czasu niepełnego zwiędnięcia (20-70%), tak aby ich brzegi stały się czarne, natomiast środek pozostał delikatnie zielony. Następnie umieszcza się je w koszach z wikliny i potrząsa, w efekcie czego wykruszają się brzegi, co znacznie przyspiesza fermentację. Na koniec są podprażane na sucho i rolowane. W ten sposób herbata uzyskuje przyjemnie słodki, lekko owocowy smak z wyraźnie wyczuwalną nutką kwiatową.

Na uwagę zasługuje fakt, że omawiany napój zawiera w składzie witaminy z grupy A, B, C i K, potas, mangan, żelazo, wapń, kwas foliowy, niacyny, katechiny i alkaloidy o działaniu detoksykującym. Dzięki temu pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm. Przede wszystkim wspomaga odchudzanie poprzez pobudzenie metabolizmu i ograniczenie ilości wchłanianego tłuszczu, ale też obniża poziom stresu, poprawia pracę mózgu i koncentrację, łagodzi niepokój, zapobiega rozwojowi choroby Alzheimera oraz wzmacnia kondycję skóry, włosów, kości, czy paznokci. Dodatkowo skutecznie reguluje poziom cukru we krwi, minimalizując tym samym ryzyko cukrzycy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + 3 =