Jakie oświetlenie sprawdzi się w łazience?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie oświetlenie sprawdzi się w łazience?

Łazienka to pomieszczenie, do którego dociera najmniej światła. Bardzo niewiele łazienek wyposażonych jest w okno, a jeśli nawet, to jest ono zwykle małych rozmiarów. Dlatego też urządzając ją powinniśmy przywiązywać szczególną wagę do jej oświetlenia. Na przestrzeni, która jest praktycznie nie oświetlona światłem naturalnym, dobór odpowiednich lamp ma ogromne znaczenie.

Główne źródło światła

Wybieranie oświetlenia rozpoczynamy od ustalenia, jaki rodzaj lampy będzie stanowił główne źródło światła w naszej łazience. Możliwości mamy kilka. Bezpiecznym wyborem są plafony sufitowe, obecne w polskich domach od dziesiątek lat. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są coraz modniejsze oczka halogenowe. Dają one zdecydowanie większe możliwości niż plafon. Rozwiązaniem ekstrawaganckim są z kolei nowoczesne żyrandole łazienkowe, cieszące się coraz większą popularnością.

Dodatkowe źródła światła

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panie wykonują precyzyjny makijaż oraz wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, a panowie golą się lub przycinają zarost. Wszystkie te czynności wymagają dodatkowego oświetlenia. Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście kinkiety.

Warto jednak pokusić się na oświetlenie niestandardowe i zamontować w swojej łazience taśmy led wielokolorowe. Umiejscowione wokół lustra sprawią, że codzienna rutyna dosłownie nabierze blasku.

Oświetlenie powinno również przyczyniać się do powstania miłego nastroju w łazience. Tutaj ponownie z pomocą przychodzi pasek ledowy, który w tym celu możemy zamontować na przykład po bokach wanny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Raporty i analizy – co ułatwia ich tworzenie?
Raporty i analizy – co ułatwia ich tworzenie?
W dzisiejszych czasach prowadzenie większości biznesów wiąże się z umiejętnością tworzenia raportów oraz analiz. Właściwa analiza danych może znacznie wpłynąć […]
Odpływ prysznicowy – do czego służy?
Odpływ prysznicowy – do czego służy?
Odpływ prysznicowy to proste urządzenie, które pozwala na wzięcie prysznica w łazience. Jest to otwór w podłodze, który prowadzi do […]
Co warto wiedzieć przed kasacja samochodu?
Co warto wiedzieć przed kasacja samochodu?
Kasacja samochodu pozwala pozbyć się auta starego lub niesprawnego. To bardzo dobre rozwiązanie po wypadku lub po prostu wtedy, gdy […]
Ostatnie wpisy