Sposób życia i styl

Jakiego typu zwierzęta można adoptować ze schroniska?

Wydaje się, że nie ma wątpliwości, że powinieneś adoptować swoje następne zwierzę ze schroniska lub grupy ratowniczej. W końcu ratujesz życie. Ale niektórzy ludzie mogą być zaskoczeni, aby dowiedzieć się, że nie wszystkie schroniska oferują te same rodzaje zwierząt domowych.

Ogólnie rzecz biorąc, schroniska należą do jednej z dwóch kategorii: miejskich schronisk dla zwierząt i prywatnych organizacji non-profit. Miejskie schroniska dla zwierząt są finansowane przez władze lokalne i prowadzone przez pracowników miasta lub hrabstwa, podczas gdy prywatne organizacje non-profit są finansowane z darowizn i innych źródeł. Oba typy organizacji mogą oferować psy, koty, szczenięta i kocięta do adopcji, ale mogą się różnić tym, co jeszcze jest dostępne. Warto się udać do takiego miejsca, które wzbudzi nasze zaufanie, takiego jak np. schronisko.com.

Oto podział, jak różne zwierzęta znajdują się w każdym typie schroniska:

Psy

Istnieje wiele rodzajów psów do wyboru, gdy szukasz nowego zwierzaka. Możesz adoptować szczeniaka, co jest świetne, ponieważ są one tak wiele zabawy do szkolenia i zabawy z (i szybko rosną). Możesz także adoptować dorosłego psa, co jest świetne, jeśli chcesz zwierzę, które jest już housebroken (i będzie mniej prawdopodobne, aby żuć meble). Jeśli szukasz konkretnej rasy, schroniska często mają czyste rasy dostępne do adopcji.

Koty

Koty mają tendencję do bycia bardziej niezależnymi niż psy i nie potrzebują tak wiele uwagi jak psy. Jednak wciąż jest mnóstwo kotów, które potrzebują dobrych domów! Możesz znaleźć zarówno kocięta, jak i dorosłe koty w schroniskach i ośrodkach ratunkowych. Kocięta potrzebują dużo uwagi, kiedy są młode, ale kiedy osiągną dorosłość, zazwyczaj potrafią się dobrze bawić bez zbytniej pomocy swoich właścicieli.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + czternaście =