Sposób życia i styl

Jak dobrać wózek do wieku dziecka

Wózki dla noworodków i niemowląt

Zakup pierwszego wózka to czynność, którą warto wykonać jeszcze przed narodzinami pociechy. Niestety duża ilość produktów dostępnych na rynku sprawia, że wybór optymalnego modelu nie jest zadaniem łatwym. Decydując się na zakup, należy zwracać uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny wózka, ale również na jego wyposażenie oraz funkcjonalność.

Dla noworodków oraz kilkumiesięcznych niemowląt zalecane są wózki głębokie wyposażone w gondolę. Aby zapewnić maluchowi komfort podczas spacerów wózek powinien mieć przede wszystkim sprawnie działające amortyzatory oraz pompowane koła.

To właśnie te elementy są odpowiedzialne za tłumienie nierówności na drodze czy chodniku. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych hamulców oraz wielkość budki, która zapewnia osłonę przed słońcem lub wiatrem.

Wózki dla starszych dzieci

Gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać, warto pomyśleć o umieszczeniu go w wózku spacerowym. Zazwyczaj na taki krok należy zdecydować się, kiedy malec skończy 6-7 miesięcy. Jeżeli pierwszy wózek miał charakter wielofunkcyjny, wystarczy zdjąć gondolę i zgodnie z instrukcją obsługi przestawić go na funkcję spacerową.

Jeśli taka możliwość nie występuje, pozostaje zakup nowego wózka. Wózki spacerowe zazwyczaj służą maluchom zdecydowanie dłużej od wózków głębokich, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad ich zakupem.

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę czy wybrany model ma regulację wysokości pasów bezpieczeństwa. Istotne znaczenie ma również ciężar wózka oraz jego zwrotność. Poruszanie się po ulicach z kilku lub kilkunastokilogramowym dzieckiem wymaga sporo siły, dlatego warto wybierać konstrukcje, które są lekkie i zwrotne.

W związku z tym, że maluchy często zasypiają w wózkach spacerowych, przydatne będzie regulowane oparcie z możliwością opuszczania do pozycji leżącej. Wiele takich wózków można dostać na https://umalucha.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 2 =