Sposób życia i styl

Stylizacja na wesele — trzy ważne zasady dla kobiet plus size

Nosisz nieco większy rozmiar ubrań i właśnie szukasz idealnej stylizacji na wesele? Uzyskanie zjawiskowego efektu wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku naprawdę prostych zasad. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas przygotowywania kreacji na wesele, jeśli jesteś kobietą plus size.

Dopasuj fason sukienki do figury

Pierwszym krokiem na drodze do idealnej stylizacji powinno być zawsze znalezienie fasonu, który podkreśla atuty sylwetki i maskuje drobne niedoskonałości. Klepsydry mogą sięgać po niemal dowolne sukienki na wesele. Z kolei gruszki z szerokimi biodrami i udami powinny zwrócić uwagę np. na modele trapezowe. Jabłka wyglądają natomiast korzystnie w kreacjach odcinanych pod biustem.

Zadbaj o prawidłowy rozmiar

Wybranie odpowiedniego kroju sukienki to nie wszystko. Bardzo ważne jest również postawienie na prawidłowy rozmiar, z czym wiele pań ma problem. Przede wszystkim nie należy kierować się wyłącznie oznaczeniami na metkach, ponieważ między rozmiarówkami poszczególnych producentów występują spore różnice. Znacznie lepszym pomysłem jest przymierzenie wymarzonej kreacji, a w przypadku zakupów online porównanie swoich wymiarów z tabelą rozmiarów.

Sięgnij po bieliznę wyszczuplającą

Sekretem apetycznej sylwetki znanych kobiet plus size zazwyczaj jest bielizna wyszczuplająca. Majtki wygładzające z wysokim stanem ze sklepu online XL-ka mogą nie tylko zamaskować fałdki na brzuchu i boczki, ale także zapewnić efekt wcięcia w talii. Ponadto bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego biustonosza. Warto też przetestować specjalne rajstopy modelujące.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 18 =