Sposób życia i styl

Co zrobić, aby przesyłka nie została uszkodzona podczas transportu?

Nadając cenną dla nas przesyłkę przy pomocy firmy kurierskiej, czasami do całej operacji podchodzimy z dozą niepewności. Nie wiemy, czy wysłana przez nas paczka nie zostanie uszkodzona podczas transportu. Podróż na drugi koniec Polski trwa kilka dni, a do tego dochodzi przecież rozładunek w centrum logistycznym i ponowny załadunek do samochodu. Z tych powodów trzeba należycie zapakować przesyłkę – gdy to zrobimy, możemy mieć jednak niemal pewność, że nic złego się nie stanie.

Cenne rzeczy pakuj ostrożnie

Folia bąbelkowa to podstawowe narzędzie, z jakim musimy zaprzyjaźnić się podczas robienia wysyłki. Jest ona niezbędnikiem każdego sklepu internetowego oraz osób, którzy na co dzień wysyłają paczki. Dobre obłożenie przedmiotu za pomocą folii jest najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić. Pomocy w tym zakresie udzieli np. https://krakow.epaka.pl/.  Istotne jest, aby wysyłany towar zapakowany możliwie ciasno i nie miał szans przesuwać się wewnątrz kartonu.

Sam karton też jest bardzo ważny – przede wszystkim nie warto oszczędzać na tym elemencie i używać tego samego opakowania kilkukrotnie. Pamiętajmy bowiem, że jest on jak każdy materiał – zużywalny. Po drugim, czy trzecim użyciu może zacząć pękać, co znacznie zwiększy prawdopodobieństwo ewentualnego uszkodzenia.

Ostatnim elementem, o którym trzeba pamiętać jest dobre zabezpieczenie całości przy użyciu taśmy klejącej. Powinniśmy starannie okleić paczkę z wszystkich stron. Tak zapakowana przesyłka z pewnością będzie bezpieczna – pozostaje nam tylko przekazać ją do kurier Konin i spokojnie czekać, aż dotrze do adresata.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 5 =