Jazda rowerem w nocy – co należy posiadać?
Hobby i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda rowerem w nocy – co należy posiadać?

Nocna jazda na rowerze to świetna zabawa, ale nie zawsze można uniknąć przebywania po zmroku. Być może jedziesz do domu z pracy i chcesz pokonać ruch uliczny. Może trenujesz do jakiegoś wydarzenia lub wybierasz się na długą przejażdżkę z przyjaciółmi. Tak czy inaczej, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt do roweru, gdy wyruszasz po zachodzie słońca. Ale może to być również niebezpieczne. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy na rowerze w nocy:

Światła

Białe światło z przodu roweru i czerwone światło z tyłu są wymagane przez prawo. Upewnij się, że twoje światła działają prawidłowo – upewnij się, że są włączone przed wyruszeniem w drogę i sprawdź, czy działają, zanim włączysz się do jakiegokolwiek ruchu.

Jeśli potrzebujesz odpowiedniego wyposażenia, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://lampki-rowerowe.pl/10-lampki-rowerowe-przednie.

Odblaski 

Odblaski nie są wymagane prawnie, ale są bardzo zalecane, ponieważ sprawiają, że jesteś bardziej widoczny dla innych użytkowników drogi. Mogą również pomóc innym zobaczyć, dokąd zmierzasz, jeśli Twój rower zatrzyma się nagle lub zostanie przewrócony w ruchu ulicznym.

Kask 

Kask jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty – zwłaszcza podczas jazdy nocą. Chroni on głowę przed urazami w razie kolizji lub upadku. Przy zakupie kasku upewnij się, że jest on odpowiednio dopasowany – jeśli nie będzie przylegał do głowy, nie zapewni takiej ochrony, jaką powinien zapewnić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o lakier motocykla?
Jak zadbać o lakier motocykla?
Motocykle składają się z wielu różnych części, które wymagają regularnej konserwacji. Niektóre z tych części są łatwo dostępne, podczas gdy […]
Jak wybierać zespoły na eventy?
Jak wybierać zespoły na eventy?
Wybierając zespoły na dowolne eventy powinniśmy kierować się, przede wszystkim, samą tematyką takiego przedsięwzięcia oraz oczekiwaniami jakie mamy wobec zespołu. […]
Jakie są rodzaje foteli kosmetycznych
Jakie są rodzaje foteli kosmetycznych
Gabinet kosmetyczny to nie tylko kosmetyki do pielęgnacji i do makijażu. To również fachowy i specjalistyczny sprzęt. W nowoczesnych gabinetach […]
Ostatnie wpisy