Sposób życia i styl

Język włoski – popularny czy nie?

Dlaczego warto podjąć się nauki języki włoskiego?

Najbanalniejszą odpowiedzą jest: bo po prostu warto znać języki. Jednak to troszeczkę za mało, prawda? Język włoski choć nieco mniej popularny niż angielski czy hiszpański, zdecydowanie zasługuje na nieco uwagi.

Jego nauka jest przyjemna i nie tak skomplikowana. Są języki trudniejsze do nauki, jednak język włoski zdecydowanie należy do tych łatwiejszych. Jego dużymi zaletami to elastyczność i melodyjność oraz łatwa wymowa. Językiem włoskim porozumiemy się w tak pięknych miejscach, jak: Watykan, Malta, Szwajcaria oraz sama Italia.

Włochy to kraj przebogaty kulturowo. Pochodzą stamtąd wielkie osobowości mody, poezji oraz literatury. Kontakt obywatelami Italii jest intrygującym przeżyciem. Mentalność znacznie odmienna od polskiej czy hiszpańskiej, cechuje ich ogromna życzliwość, a także niebywała ekspresyjność. Tamtejszy przemysł jest jednym z najbardziej liczących się na całym globie, nietrudno tam również o prace sezonowe, a także wymiany studenckie między szkołami. Znajomość włoskiego może okazać się wielkim atutem w staraniach o zdobywanie nowych doświadczeń.

Najczęściej zadawanym pytaniem to porównywanie języka włoskiego z językiem hiszpańskim. Który okaże się lepszy? Który bardziej przyda mi się w życiu? Jeżeli chodzi o praktyczne zastosowanie języków, to język hiszpański jest zdecydowanie bardziej użyteczny. Można się nim porozumiewać zarówno w Hiszpanii jak i w większości krajów Ameryki Płd. Jest on również językiem urzędowym w kilkunastu państwach, a także w organizacjach ONZ, Unii Europejskiej czy UNESCO. Język włoski natomiast jest stosowany na dużo mniejszym obszarze. Jest on językiem urzędowym w kilku państwach na terenie Unii Europejskiej, takich jak Włochy, San Marino czy Watykan. Zarówno język hiszpański, jak i włoski mają dość skomplikowaną gramatykę, jednak nauka tego drugiego jest odrobinę łatwiejsza, ponieważ posiada mniej czasów. Warto najpierw nauczyć się języka hiszpańskiego, by potem z łatwością przyswoić język włoski.

Artykuł napisany we współpracy z Dogadamy Cię – biurem oferującym tłumaczenia z języka włoskiego oraz innych języków obcych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − szesnaście =