Technologie & IT

Kiedy oddać pojazd do wulkanizatora?

Posiadanie własnego samochodu to nie tylko przywileje, możliwość szybszego przemieszczania się i komfort podróżowania, ale przede wszystkim cała masa obowiązków i jednocześnie wydatków. Nie chodzi tutaj tylko o koszty ubezpieczenia czy obligatoryjnych przeglądów technicznych, wielokrotnie należy również naprawiać drobne usterki, które wynikają z eksploatacji pojazdu. Niektóre z nich wystarczy skonsultować z mechanikiem samochodowym, inne takie jak zakładanie opony do dźwigów wymaga już odwiedzenia zakładu wulkanizacyjnego. Kiedy jeszcze trzeba się tam udać?

Specjalista pomoże

Wizyta u wulkanizatora jest potrzebna wtedy, kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do sprawności lub użyteczności opon samochodowych lub innych pojazdów. Ten specjalista pracuje najczęściej w warsztacie samochodowym, w którym może prowadzić kompleksową usługę, stacji obsługi pojazdów, gdzie odbywa się coroczny przegląd sprawności technicznej pojazdu albo w specjalnym serwisie wulkanizacyjnym, w którym prowadzone są tylko usługi tego typu.

Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem specjalisty tego typu jest serwisowanie opon, co ma na celu- jeśli tylko to możliwe- przywrócenie ich do pełnej sprawności. Zatem do wulkanizatora trzeba się zgłosić, gdy obserwujemy na ich powierzchni dziury lub nieszczelność wcześniej założonych łat. Oprócz manualnego zaklejania, może również niwelować mniejsze pęknięcia za pomocą środków chemicznych, sprężonego powietrza lub obróbki mechanicznej. Warto również odwiedzić serwis w celu konserwacji lub wymiany bieżników. Można tam również zakupić zupełnie nowe opony regionalne albo przeprowadzić naprawę felg.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − dziewięć =