Kiedy warto skorzystać z usług geodety?
Rynek nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy warto skorzystać z usług geodety?

Geodeci to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą Ci we wszelkich sprawach związanych z gruntami i granicami działek. Geodeci stosują różne metody pomiaru linii nieruchomości, w zależności od tego, która metoda najlepiej odpowiada ich potrzebom. Niektóre pomiary są wykonywane ręcznie poprzez chodzenie po linii działki z kompasem i mierzenie każdego rogu za pomocą taśm mierniczych lub łańcuchów. Inne badania są wykonywane elektronicznie za pomocą globalnego systemu pozycjonowania (GPS).

W jakich sytuacjach warto udać się do geodety?

Rozwój nowych technologii sprawił, że geodezja stała się łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, jednak nadal konieczne jest zatrudnienie profesjonalisty, gdy musisz dokładnie wiedzieć, gdzie coś znajduje się na Twojej nieruchomości. Oto kilka przykładów sytuacji, w których powinieneś rozważyć zatrudnienie geodety.

  • Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, która została podzielona na wiele działek i musisz wiedzieć, na której działce znajduje się Twój dom.
  • Kiedy kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość i chcesz mieć pewność, że opis aktu notarialnego zgadza się z liniami granicznymi ustalonymi przez lokalne władze rządowe. Geodeta oraz firma geodezyjna, taka jak https://geosurv.pl/ może dostarczyć informacji na temat wszelkich kwestii związanych z gruntem lub nieruchomością, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o zakupie bądź sprzedaży.
  • Jeśli planujesz wybudować dobudówkę do domu lub dokonać innych zmian. Musisz wiedzieć, czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dotyczące tego, co możesz zrobić i gdzie powinieneś umieścić rzeczy, czy jest to związane z liniami własności, czy też z odsunięciem od dróg.
  • Jeśli chcesz być pewien, że nie ma żadnych naruszeń na linii własności z sąsiednich działek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co musi umieć obsługiwać pracownik sklepu?
Co musi umieć obsługiwać pracownik sklepu?
Wśród wymagań stawianych w ofertach pracy na sprzedawcę najczęściej można znaleźć wysoką kulturę osobistą i komunikatywność, chęci do pracy, umiejętność […]
Przegrzewanie się konsol nowej generacji
Przegrzewanie się konsol nowej generacji
Nowoczesne konsole są urządzeniami, które zapewniają rozrywkę całej rodzinie. Mało kto pamięta jednak o tym, że urządzenia te są stosunkowo […]
Basen w ogrodzie – świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych
Basen w ogrodzie – świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych
Basen we własnym ogrodzie czy na podwórku to prawdziwe udogodnienie w gorące dni lata. Z ochłody wodą i wylegiwania się […]
Ostatnie wpisy