Rynek nieruchomości

Dlaczego warto zdecydować się na szambo betonowe?

Szambo jest koniecznością wtedy, gdy nie możemy odprowadzać z domu ścieków do kanalizacji miejskiej. Wcale nie trzeba mieszkać na wsi by musieć zbudować szambo w ogrodzie. Wystarczy, że budynek znajduje się na obrzeżach miasta, tam zazwyczaj kanalizacja również nie jest dostępna. W handlu znajdują się dwa rodzaje szamb: betonowe oraz plastikowe. Ten drugi rodzaj jest dzisiaj coraz popularniejszy, jednak ma pewne istotne wady, których szambo betonowe nie posiada. Sprawdzamy dlaczego warto zdecydować się na to właśnie rozwiązanie.

Konstrukcja na lata

Szamba wykonane z betonu kojarzą się przede wszystkim z solidnością. Nie da się ukryć, że taki zbiornik można spokojnie eksploatować nawet przez kilkadziesiąt lat. Najstarsza szamba wykonane w tej technologii, które nadal są w użyciu, mają już grubo ponad pół wieku. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu wykopu oraz wybetonowaniu dna, a także regularnym opróżnianiu zbiornika. Dzięki temu będzie to zdecydowanie inwestycja na więcej niż jedno pokolenie.

Atrakcyjna cena

Betonowe zbiorniki są o wiele tańsze od plastikowych. Powoduje to, że możemy pozwolić sobie na budowę większego szamba. Dzięki temu okresy pomiędzy opróżnianiem mogą być dłuższe, co zwiększa nasz komfort życia. Ponadto więcej gotówki zostaje nam w kieszeni i możemy dołożyć te pieniądze do budowy samego domu. Na stronie http://szamba-betonowe-360.pl/wielkopolska/poznan/ można dowiedzieć się dodatkowych informacji na temat zbiorników na nieczystości wykonany z betonu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − szesnaście =