Rynek mieszkań wtórny i pierwotny – na który się zdecydować?
Rynek nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek mieszkań wtórny i pierwotny – na który się zdecydować?

Wybór mieszkania to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć co najmniej kilka kluczowych aspektów, takich jak cena, lokalizacja czy wielkość nieruchomości. Dla wielu nabywców istotne jest także to, czy mieszkanie pochodzi z rynku pierwotnego czy z wtórnego. Która z tych opcji jest lepsza?

Mieszkanie dopasowane do potrzeb

W rzeczywistości o tym, czy dane mieszkanie będzie nowe czy z drugiej ręki, często decydują inne kluczowe dla kupujących kwestie. Jedną z najważniejszych jest położenie nieruchomości. Osoby szukające czegoś blisko centrum miasta na ogół muszą wybierać spośród starszych mieszkań. Z kolei szukający ciszy i oddechu od miejskiego gwaru często mają do dyspozycji nowe domy na sprzedaż w Szczecinie Pogodno.

Innym kryterium wyboru pozostaje też wielkość i układ mieszkania. Te w stanie deweloperskim budowane są w oparciu o obecne oczekiwania klientów. Nie brakuje tam otwartej przestrzeni, wygodnych wind czy nowoczesnej infrastruktury.

Lokum w w odpowiedniej cenie

O wyborze konkretnej nieruchomości decydują również możliwości finansowe. Mieszkania Szczecin rynek pierwotny oferuje z reguły w wyższej cenie. Mimo lokalizacji w nowych, dopiero powstających dzielnicach bywają o wiele kosztowniejsze od lokali umiejscowionych w starych kamienicach.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nowe mieszkanie to lepsza inwestycja długoterminowa. Za kilka lat wciąż będzie w dobrym stanie, a do tego jego wartość wzrośnie. Łatwiej będzie je także sprzedać. Takie nieruchomości pod wieloma względami są zatem bardziej racjonalnym sposobem ulokowania środków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przestać gubić klucze? Tu znajdziesz odpowiedź!
Jak przestać gubić klucze? Tu znajdziesz odpowiedź!
Klucze są używane do różnych celów, od otwierania drzwi do uruchamiania samochodów. Jednak wiele osób ma tendencję do gubienia ich […]
Deski kompozytowe na taras – co warto o nich wiedzieć?
Deski kompozytowe na taras – co warto o nich wiedzieć?
Kompozytowe deski tarasowe są wykonane z mieszanki przetworzonego plastiku, włókien drzewnych i żywicy. Są one trwałe i łatwe w utrzymaniu, […]
Bajkowe dodatki do dziecięcego pokoju
Bajkowe dodatki do dziecięcego pokoju
Pokój dziecięcy ma być bezpieczny i praktyczny, ale równie ważne jest to, aby kilkulatek lubił w nim przebywać. Odpowiednie dekoracje […]
Ostatnie wpisy