Rynek nieruchomości

Rynek mieszkań wtórny i pierwotny – na który się zdecydować?

Wybór mieszkania to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć co najmniej kilka kluczowych aspektów, takich jak cena, lokalizacja czy wielkość nieruchomości. Dla wielu nabywców istotne jest także to, czy mieszkanie pochodzi z rynku pierwotnego czy z wtórnego. Która z tych opcji jest lepsza?

Mieszkanie dopasowane do potrzeb

W rzeczywistości o tym, czy dane mieszkanie będzie nowe czy z drugiej ręki, często decydują inne kluczowe dla kupujących kwestie. Jedną z najważniejszych jest położenie nieruchomości. Osoby szukające czegoś blisko centrum miasta na ogół muszą wybierać spośród starszych mieszkań. Z kolei szukający ciszy i oddechu od miejskiego gwaru często mają do dyspozycji nowe domy na sprzedaż w Szczecinie Pogodno.

Innym kryterium wyboru pozostaje też wielkość i układ mieszkania. Te w stanie deweloperskim budowane są w oparciu o obecne oczekiwania klientów. Nie brakuje tam otwartej przestrzeni, wygodnych wind czy nowoczesnej infrastruktury.

Lokum w w odpowiedniej cenie

O wyborze konkretnej nieruchomości decydują również możliwości finansowe. Mieszkania Szczecin rynek pierwotny oferuje z reguły w wyższej cenie. Mimo lokalizacji w nowych, dopiero powstających dzielnicach bywają o wiele kosztowniejsze od lokali umiejscowionych w starych kamienicach.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nowe mieszkanie to lepsza inwestycja długoterminowa. Za kilka lat wciąż będzie w dobrym stanie, a do tego jego wartość wzrośnie. Łatwiej będzie je także sprzedać. Takie nieruchomości pod wieloma względami są zatem bardziej racjonalnym sposobem ulokowania środków.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + sześć =