Rynek mieszkań wtórny i pierwotny – na który się zdecydować?
Rynek nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek mieszkań wtórny i pierwotny – na który się zdecydować?

Wybór mieszkania to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć co najmniej kilka kluczowych aspektów, takich jak cena, lokalizacja czy wielkość nieruchomości. Dla wielu nabywców istotne jest także to, czy mieszkanie pochodzi z rynku pierwotnego czy z wtórnego. Która z tych opcji jest lepsza?

Mieszkanie dopasowane do potrzeb

W rzeczywistości o tym, czy dane mieszkanie będzie nowe czy z drugiej ręki, często decydują inne kluczowe dla kupujących kwestie. Jedną z najważniejszych jest położenie nieruchomości. Osoby szukające czegoś blisko centrum miasta na ogół muszą wybierać spośród starszych mieszkań. Z kolei szukający ciszy i oddechu od miejskiego gwaru często mają do dyspozycji nowe domy na sprzedaż w Szczecinie Pogodno.

Innym kryterium wyboru pozostaje też wielkość i układ mieszkania. Te w stanie deweloperskim budowane są w oparciu o obecne oczekiwania klientów. Nie brakuje tam otwartej przestrzeni, wygodnych wind czy nowoczesnej infrastruktury.

Lokum w w odpowiedniej cenie

O wyborze konkretnej nieruchomości decydują również możliwości finansowe. Mieszkania Szczecin rynek pierwotny oferuje z reguły w wyższej cenie. Mimo lokalizacji w nowych, dopiero powstających dzielnicach bywają o wiele kosztowniejsze od lokali umiejscowionych w starych kamienicach.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nowe mieszkanie to lepsza inwestycja długoterminowa. Za kilka lat wciąż będzie w dobrym stanie, a do tego jego wartość wzrośnie. Łatwiej będzie je także sprzedać. Takie nieruchomości pod wieloma względami są zatem bardziej racjonalnym sposobem ulokowania środków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawdzić wytrzymałość betonu?
Jak sprawdzić wytrzymałość betonu?
Beton to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Aby gwarantował danej konstrukcji optymalną stabilność, musi się charakteryzować możliwie […]
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Właściwe przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej sprawia, że zwiększają się szanse na zdobycie w upragnionej pracy. Dlatego właśnie przed rozmową […]
Jak efektownie i stylowo zadbać o wystrój swojego tarasu?
Jak efektownie i stylowo zadbać o wystrój swojego tarasu?
Taras stanowi dodatkową przestrzeń, która idealnie nadaje się do porannego wypicia kawy, czytania książki lub rozmowy z domownikami bądź gośćmi. […]
Ostatnie wpisy