Sposób życia i styl

Jak przechowywać mleko dla dziecka?

Mleko dla dziecka zarówno pochodzenia naturalnego, jak i modyfikowane musi być przechowywane w odpowiednich warunkach, aby zachowało swoje wartości odżywcze. Od tego bowiem zależy zdrowie maluszka. Warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które będą przydatne do przetrzymywania mleka.

Akcesoria niezbędne do właściwego przechowywania mleka

Mleko pochodzące z piersi powinno być przechowywane w czystym, wysterylizowanym pojemniku. Konieczne jest umieszczanie na nim za każdym razem informacji odnośnie daty i godziny jego odciągnięcia, aby zawsze w pierwszej kolejności zużyć najstarszy pokarm. Może być także bez problemu zamrażane, najlepiej w specjalnych woreczkach lub silikonowych pojemnikach z przedziałkami. Dzięki nim można zawsze odmrozić jedynie tyle porcji, ile jest potrzebnych w danym momencie.

Gotowe mieszanki należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, aby nie dostała się do niego wilgoć. Najlepiej po otwarciu oryginalnego pudełka przesypać je do plastikowego pojemnika z miarką, które można znaleźć na stronie https://tuliki.pl/c/860/pojemniki-na-mleko-i-jedzenie-kuchnia-karmienie-dziecka-w-domu.html. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że mleko modyfikowane po otwarciu nadaje się do przechowywania przez 4 tygodnie, dlatego warto zapisać na pojemniku datę jego otwarcia. W ofercie dostępne są także mniejsze pojemniki, które doskonale nadają się do zabrania w podróż lub w odwiedziny. Dzięki miarce zawsze wiadomo, ile mleka wsypać, aby dziecko na pewno się najadło. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 6 =