Biznes Rynek Finanse

Kompresory i sprężarki bezolejowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Kompresory i sprężarki bezolejowe (zwane również sprężarkami powietrza) znalazły uznanie w środowiskach, w których wymagane są wysokie częstotliwości przepływu powietrza. Stosowane są przez placówki medyczne, firmy z branży chemicznej, rafineryjnej i spożywczej. Warto zaznaczyć, że ten typ kompresora należy do najbardziej przystępnych cenowo w swojej kategorii. Prosta obsługa i konserwacja urządzeń sprawia, że nie ma większych wymagań co do wykształcenia i kwalifikacji personelu pracującego z tymi urządzeniami.

Oczywiście, większość z nich nadal ma pewne wady, ale zostały one zminimalizowane przez wielu wiodących producentów. W szczególności, poziom hałasu tych modeli jest w praktyce wyższy niż ich olejowych odpowiedników. Aby zaradzić tej sytuacji, producenci stosują specjalne obudowy akustyczne.

Wybór kompresorów i sprężarek

Dokonując wyboru kompresorów i sprężarek bezolejowych, np. przy pomocy strony https://schneider-airsystems.pl/pl/c/Bezolejowe/176, należy zwrócić uwagę na pojemność dostępnych modeli, ich wydajność oraz wartość ciśnienia. Na dzisiejszym rynku istnieje możliwość wyboru wielu opcji, idealnych do rozwiązania istniejących problemów.

Można wybrać produkt bez oleju, który będzie doskonałym rozwiązaniem dla serwisu samochodowego, garażu osobistego lub produkcji. Sklepy oferują kategorie modeli domowych, które są przystępne cenowo, co czyni je doskonałym partnerem do zastosowań domowych.

Warto zauważyć, że ceny bezolejowych sprężarek tłokowych pozostają na niskim poziomie, zwłaszcza w porównaniu z innymi typami ich odpowiedników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedem =