Dom i wnętrze

Ozdoby do salonu, które nie zajmują miejsca

By nadać salonowi wyjątkowego charakteru i elegancji, sięgamy po wiele ozdób. Nie chcemy jednak osiągnąć efektu w którym pomieszczenie wyda się zagracone i wnętrze będzie przytłaczające. Cenione są zatem szczególnie takie elementy wystroju, które nie zabierają zbyt wiele miejsca. Jakie mogą to być rzeczy?

Wystrój ścian

Przede wszystkim do ozdobienia nadają się ściany, bowiem dodaje to uroku, a nie zabiera żadnego miejsca użytkowego. Może to być ciekawa fototapeta czy naklejane bądź mocowane dekoracje ścienne, ale też tradycyjne obrazy oraz umieszczone w wyjątkowych ramkach plakaty. Świetnie sprawdzają się również lustra, które przy okazji powiększają optycznie przestrzeń, a nadają pokojowi elegancji. Elementem dekoracyjnym może być także wiszący zegar, nowoczesny lub też w stylu retro.

Zagospodarowanie wolnych przestrzeni i parapetów

W salonie większość umeblowania jest umieszczona w centralnej części pokoju, a także przy ścianach, lecz często puste pozostają kąty pomieszczenia i nie wygląda to dobrze. Nadadzą się tam z pewnością stojące lampy czy też duże donice do salonu. Pełnią one rolę dekoracji, a jednocześnie nie utrudniają poruszania się po samym pokoju i unikniemy pustki w mniej wykorzystywanych miejscach.

Należy pamiętać również o parapetach, na których świetnie prezentują się różnego rodzaju ozdoby oraz rośliny. Możemy tam umieścić figurki, zdjęcia w stojących ramkach czy też mniejsze rzeźby. Nie można także zapominać o kwiatach, a do tych nadadzą się na pewno donice ze stali nierdzewnej, które można postawić także na zewnętrznych parapetach, by podkreślić urok pomieszczenia również z tej perspektywy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + osiem =