Dom i wnętrze

Obraz czy fototapeta – czym udekorować ściany salonu?

Salon to wizytówka domu. Biorąc pod uwagę jego reprezentatywną rolę, warto zatroszczyć się o przemyślaną i dopracowaną aranżację. Na ścianach tego pomieszczenia tradycyjnie wiesza się obrazy. Jednak architekci wnętrz zachęcają też do testowania innych rozwiązań. Wszystko po to, by stworzyć sobie przestrzeń przyjemną dla oka, oryginalną i funkcjonalną zarazem.

Obraz kontra fototapeta

Wybór pomiędzy nimi może być trudny. Wszystko sprowadza się bowiem nie tyle do skorzystania z jednej z tych kategorii, ale świadomego sięgnięcia po produkt dopasowany do konkretnego pomieszczenia. Na zasadzie kontrastu do nowoczesnego salonu bardzo często pasuje fototapeta cegła. Dostępna w różnym kolorze i wielkości potrafi świetnie współgrać z minimalistycznymi meblami. Fototapety występują w tak wielu wersjach, że bez trudu dopasuje się je do swojego wnętrza. Największym zainteresowaniem cieszą się te abstrakcyjne oraz prezentujące widok z lotu ptaka. Jednocześnie wciąż chętnie stosowane są obrazy na ścianę do salonu. To klasyczny dodatek do aranżacji tego pomieszczenia. Może jednak występować w bardzo nowoczesnej, nietypowej formie. Wystarczy spojrzeć na dzieła zaliczane do sztuki nowoczesnej.

Poszukiwania fototapety czy obrazu można rozpocząć już po umeblowaniu salonu. Jednocześnie warto mieć ciągle oczy otwarte i jeżeli któryś z projektów ,,przemówi” do domowników, należy w niego śmiało inwestować. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy to obraz bądź fototapeta nadają pomieszczeniu charakter, stając się ciekawym punktem wyjścia do jego dalszej aranżacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 3 =