Tech

W co wyposażyć auto przed zimą?

Sezon zimowy to bardzo wymagający czas, który wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu do jazdy podczas dużych mrozów i opadów śniegu. Wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju posiadanego pojazdu oraz miejsc, w których będzie on użytkowany. Odpowiednie wyposażenie i przygotowanie go do sezonu zimowego zapewni bezpieczną jazdę i sprawi, że nie zaskoczy nas żadna nieprzewidziana sytuacja.

Niezbędne elementy

Podstawą właściwego wyposażenia samochodu są opony. Trzeba pamiętać, że w momencie, gdy temperatura za oknem spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza i będzie utrzymywać się na tym poziomie przez kilka dni konieczna jest wymiana na zimowe ogumienie. Sprawią one, że podróżowanie będzie bezpieczne, a aut będzie doskonale trzymało się jezdni. Poszukując ogumienia do konkretnego modelu warto zapoznać się z ofertą sklepów oferujących tanie opony najlepszej jakości. Jeśli mieszkamy w górzystym terenie bądź planujemy podróż w takie miejsce warto wozić w bagażniku łańcuchy, które pomogą podczas zakopania się samochodu w zaspach.

Trzeba także koniecznie pamiętać o wymianie płynu do spryskiwaczy na ten przystosowany do pracy w bardzo niskich temperaturach. Dzięki temu nie zamarznie on i umożliwi właściwe wyczyszczenie szyby. Przedmiotem, który warto ze sobą wozić jest drapaczka do okien, która pomoże zeskrobać osadzającą się podczas przymrozków warstwę. Warto także sprawdzić stan żarówek, aby mieć pewność, że podczas jazdy po zmroku widoczność będzie na odpowiednim poziomie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 2 =