Tech

Powozy konne – jakie są ich typy?

Powozy konne służą do transportu, głównie turystom i mieszkańcom miast. Są symbolem luksusu i bogactwa, ale także postępu i dobrobytu. Dowiedzmy się, jakie rodzaje powozów konnych istnieją obecnie, jak powstawały i jak stały się tak popularne.

Istnieje wiele różnych typów powozów konnych. Do tych najczęściej spotykanych należą:

Powóz Shay 

Jest to czterokołowy pojazd z dwoma siedzeniami skierowanymi do siebie. Został wynaleziony przez Roberta Shaya i po raz pierwszy został wyprodukowany w 1862 roku w Massachusetts. Shay był wynalazcą, który pracował nad silnikami parowymi, a później przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął produkcję własnych pojazdów. Wózek Shay został zaprojektowany specjalnie do użytku miejskiego, ponieważ mógł łatwo zmieścić się w wąskich uliczkach.

Phaeton

Jest to lekki, otwarty powóz, który ma tylko dwa koła na przedniej osi, w przeciwieństwie do innych pojazdów, które mają cztery koła po każdej stronie (jak wagony).

Brougham

Ten typ pojazdu ma obudowane boki z drzwiami, które można otworzyć z przodu lub z tyłu pojazdu, dzięki czemu pasażerowie mogą łatwo wejść lub wyjść. Posiada również dwa siedzenia zwrócone do siebie wewnątrz.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź stronę: https://poj-kon.pl/oferta/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + szesnaście =