Tech

Jak filmować dronem?

Drony, czyli bezzałogowe statki powietrze dają ogromne możliwości. Obecnie są najczęściej wykorzystywane do robienia zdjęć z powietrza oraz nagrywania filmów. Każdy, kto chciałby rozpocząć przygodę z nagrywaniem przy wykorzystaniu drona powinien zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, dzięki którym nawet amatorskie nagrania mogą wyglądać profesjonalnie.

Zasady kręcenie filmów za pomocą drona

W pierwszej kolejności trzeba wyznaczyć sobie jakiś konkretny cel, na którym będziemy ćwiczyć swoje umiejętności operatorskie. Może to być kawałek lasu, łąka lub budynek. Koniecznie wcześniej trzeba sprawdzić, czy w wybranym miejscu można latać dronem i czy nie istnieją do tego żadne przeciwwskazania. W sieci można znaleźć strony, na których dostępne są takie informacje. Po dokładnej analizie miejsca można przejść do rozpoczęcia filmowania. Na początek najlepiej zdecydować się na ustawienia automatyczne sprzętu, bez ustawiania osłon itp. ponieważ na to przyjdzie pora później, gdy operowanie dronem i kamerowanie będzie już odpowiednio opanowane.

Pierwsze ćwiczenia najlepiej rozpocząć od latania dronem w kółko, po kwadracie oraz wokół własnej osi. Tylko godziny praktyki pozwolą zdobyć umiejętność idealnego filmowania obiektów czy krajobrazów. Bardzo ważny jest także montaż nagranego materiału, ponieważ jest on zwieńczeniem całego dzieła. Na początek swojej przygody z dronami warto wybrać urządzenie, które będzie przede wszystkim trwałe oraz łatwe w prowadzeniu. Duży wybór dobrej jakości sprzętu można znaleźć na stronie https://www.drony.net/category/drony-z-kamera.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + osiem =