Pielęgnacja ogrodu – jakie narzędzia są niezbędne do pracy?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja ogrodu – jakie narzędzia są niezbędne do pracy?

Dobre maszyny pomogą zredukować ilość pracy i Twój czas. Jeśli ogród jest mały, możesz używać tylko narzędzi ręcznych, ale jeśli powierzchnia jest duża, będziesz potrzebował maszyn elektrycznych lub spalinowych.

Aby określić, czego potrzebujesz, dowiedz się, jaki rodzaj pracy chcesz wykonywać w ogrodzie. Jeśli jest ogród, potrzebne będą nożyce ogrodowe; jeśli jest trawnik, potrzebna będzie kosiarka. Wybierając sprzęt, oceń przydatność narzędzia, dowiedz się, z jakiego materiału jest wykonane i przewiduj jego trwałość. Na początek wybierz narzędzie dobrej jakości, ale nie za drogie.

Pielęgnacja ogrodów Kraków, przycinanie krzewów, koszenie trawnika, podlewanie działki to działania wymagające wiele czasu, wiedzy i energii aby utrzymać ogród w należytym stanie. Ogród to żywy organizm, który stale rośnie i rozwija się. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych, wykwalifikowanych agronomów i ogrodników, którzy nie pozwolą, aby Twoje tereny zielone straciły atrakcyjny wygląd i wydajność.

Ręczne narzędzia ogrodowe 

Narzędzia, które powinien posiadać każdy ogrodnik:

-Motyka lub nóż płaski,

-Widły do kopania,

-Grabie do ziemi,

-Łopata,

-Sekatory lub nożyce ogrodowe,

-Plastikowa konewka,

-Opryskiwacz pompy,

-Ocynkowane wiadro,

-Wąż gumowy,

-Sadzarka cebulowa (dla miłośników roślin cebulowych).

Do czego służą te wszystkie narzędzia?

Łopata (szpadel)

Przede wszystkim łopata powinna być bagnetowa, zwłaszcza do uprawy dziewiczej ziemi. Ostrze powinno być dobrze naostrzone, a zakrzywiona krawędź powinna zapewniać pewne oparcie. Jest wiele prac, które można wykonać za pomocą szpadla, można przewrócić glebę i darń, wykopać doły itp. Jeśli gleba jest uprawiana, lepiej jest pracować z łopatą z prostokątnym ostrzem. Do rozrzucania lub przenoszenia luźnych materiałów należy używać łopaty.

Widły do kopania

Powinien być prosty i grubo ząbkowany. Można ich używać do kopania ziemi, rozrzucania materii organicznej, porządkowania ogrodów i prac na rabatach (są bardzo poręczne przy przycinaniu krzewów i bylin). Bardzo praktyczny w zastosowaniu z wąskimi widłami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje zamków montowanych w drzwiach
Rodzaje zamków montowanych w drzwiach
Zamek do drzwi to podstawowy element gwarantujący bezpieczeństwo oraz komfort. Oczywiście musi być odpowiednio dobrany, ponieważ inny będzie pasował do […]
Z czego składa się e-papieros?
Z czego składa się e-papieros?
W ostatnich latach obserwujemy modę na rzucanie palenia przez ogół społeczeństwa. Tradycyjne papierosy są coraz częściej zastępowane przez tzw. e-papierosy, […]
Remont domu – kroki jakie należy pod tym względem podjąć
Remont domu – kroki jakie należy pod tym względem podjąć
Posiadanie domu jednorodzinnego lub mieszkania wiąże się z faktem, iż trzeba w nim od czasu do czasu wykonać mniejszy lub […]
Ostatnie wpisy