Tech

Jaki system dysz wybrać, aby później nie żałować?

W przeszłości wiele firm używało jednego systemu dysz dla wszystkich swoich klejów. Jednak wraz z rozwojem technologii i potrzebami klientów zmieniły się, to staje się bardziej powszechne dla firm do korzystania z wielu systemów dysz dla różnych rodzajów klejów. Jakie są zalety korzystania z różnych systemów dysz? Korzystanie z wielu systemów dysz może pomóc w zwiększeniu szybkości, dokładności i jakości produkcji. Jest to szczególnie ważne dla firm wytwarzających produkty o wysokiej wartości, gdzie nawet niewielkie błędy mogą być kosztowne.

Jaka dysza?

Przy wyborze systemu dysz, ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko materiał wtryskiwany do wnęki, ale także proces używany do tworzenia. Na przykład, jeśli firma używa wytłaczarki do produkcji kleju, mogą chcieć użyć systemu dysz do formowania wtryskowego, ponieważ mogą użyć jednej linii do wstrzyknięcia obu materiałów do jednego wgłębienia. Jeśli używają formowania wtryskowego z rozdmuchiwaniem lub wtrysku z rozciąganiem, to mogą chcieć użyć dwóch różnych linii: jednej z systemem wielodyszowym i jednej z systemem jednodyszowym. Wejdź na stronę: http://www.violetta-grafik.pl/systemy-dyszowe-do-klejow/ żeby zobaczyć jak to wygląda.

Budowa

Systemy dysz składają się z różnych komponentów, w tym samych dysz, jak również sprężarek powietrza i filtrów, które utrzymują zanieczyszczenia z dala od produktu. Istnieją dwa główne typy dysz: dysze pojedyncze i dysze wielokrotne. Dysze pojedyncze są używane do mniejszych objętości i niższych lepkości, natomiast dysze wielootworowe są zwykle używane do zastosowań wymagających większych objętości lub wyższej lepkości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − dziewięć =