Jak poprawić komfort snu?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak poprawić komfort snu?

W łóżku spędzamy znaczącą część naszego życia. Sen stanowi potrzebę, która w ekstremalnych sytuacjach staje się ważniejsza niż głód czy pragnienie. Jednocześnie pozwala nam na zdobycie energii na resztę dnia. Długo utrzymywany niski komfort snu może prowadzić do chorób. Argumenty są wystarczające, żeby wskazywać, jak istotna jest jego odpowiednia jakość. W artykule odpowiemy jak ją uzyskać.

Odpowiedni materac

Materac to podstawa komfortowego snu. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej krzywizny kręgosłupa. Ważna jest jego właściwa twardość. Obecnie występuje szeroki wybór rodzajów. Materac powinien być dobrany według indywidualnych potrzeb. Istotne są również kwestie termiczne czy wytrzymałość.

Komfortowa pościel

Pościel powinna zapewniać nam komfort i ta kwestia w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb. Bardzo istotnym parametrem jest przepuszczalność powietrza. Zwykle lepsze okazują się naturalne materiały, chociaż nowoczesna mikrofibra odpowiedniej jakości również spełnia restrykcyjne wymogi. Podstawą jest odpowiednia higiena pościeli oraz dobranie jej według pory roku. Najważniejszym zadaniem poduszki jest zapewnienie właściwego komfortu dla odcinka szyjnego. Moker jest firmą, która gwarantuje odpowiednią jakość pościeli, a więc również zdrowy i przyjemny sen.

Właściwe otoczenie

Powietrze, w którym śpimy, powinno posiadać odpowiednią wentylację. W lecie jest o to znacznie łatwiej, ale warto wietrzyć sypialnię. Istotne są również regularne godziny snu. Najlepiej, jeśli są one dopasowane do warunków świetlnych. Zasypianie w świetle i budzenie się, gdy jest ciemno, jest niezdrowe. Istotna jest również odpowiednia wilgotność powietrza. Obecność roślin jest sprzyjająca dla komfortu snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Właściwości oleju konopnego
Właściwości oleju konopnego
Już od dawna wiadomo, że oleje mogą mieć zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie i urodę. Tłuszcze tej grupy są coraz […]
Outsourcing księgowości, czyli jak powierzyć finanse odpowiednim osobom na rynku
Outsourcing księgowości, czyli jak powierzyć finanse odpowiednim osobom na rynku
Na początku przygody z biznesem większość właścicieli firm decyduje się na samodzielne prowadzenie spraw rachunkowych. To doskonały sposób na oszczędność, […]
Zalety mebli sosnowych
Zalety mebli sosnowych
Rynek meblowy zmienia się diametralnie. Mimo tego, istnieje parę przykładów produktów, które wbrew nowym trendom i tendencjom nadal utrzymują się […]
Ostatnie wpisy