Sposób życia i styl

Niezbędne akcesoria do picia yerba mate

Właściwości pobudzające yerba mate są znane już od dawna. Jest to doskonała alternatywa dla kawy, a przy okazji pełna korzyści zdrowotnych. Aby w pełni delektować się smakiem i aromatem tego naparu, wskazane jest używanie specjalnych akcesoriów do parzenia. Rytuał parzenia yerba mate obejmuje kilka czynności, między innymi nasypanie właściwej ilości suszu, zalanie przegotowaną wodą o odpowiedniej temperaturze.

Kilka przydatnych porad

Stając się miłośnikiem yerba mate, należy zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które ułatwią przygotowanie oraz sprawią, że sam napój będzie jeszcze lepiej smakował. Jedną z takich przydatnych rzeczy jest tykwa do yerby, czyli specjalny kubek – obowiązkowy dla każdego wielbiciela naparu. Wykonywany jest on ze specjalnego drewna tropikalnego. Każde z tych akcesoriów może być atrakcyjnie ozdobione. Yerba mate nie jest pita jak każda inna herbata czy kawa – tradycyjnie należy pić ją przez specjalną rurkę, zwaną bombillą.

Wykonywane są one ze stali nierdzewnej, można się też spotkać z wersją wykonaną z bambusa. Oprócz tego ważnym elementem pozwalającym cieszyć się idealnym naparem jest właściwa temperatura wody. Sprawdzić ją można za pomocą specjalnego termometru, który można zanurzyć w wodzie i odczytać temperaturę. Osoby zaczynające swoją przygodę z yerba mate mogą wykorzystać do parzenia suszu jednorazowe torebki do parzenia.

Nie będzie to ten sam smak i aromat, ale warto najpierw przekonać się czy to jest coś dla nas ponieważ napój ma bardzo charakterystyczny smak i zapach. Różne akcesoria do rozpoczęcia przygody z piciem yerba mate można nabyć na http://ymt24.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − sześć =