Sposób życia i styl

Posiadanie zwierząt – lepiej adoptować, czy kupować?

W życiu wielu osób przychodzi taki moment, kiedy decydują się na posiadanie zwierzęcia domowego. Niejednokrotnie mają już one określone preferencje co do wyżej wspomnianego pupila i wystarczy jedynie, że znajdą odpowiednie miejsce, z którego będą mogły go pozyskać. Co ciekawe, coraz częściej można natknąć się na przeciwników kupowania zwierząt, a zwolenników ich adoptowania. Co zatem jest lepsze?

Dlaczego warto adoptować zwierzęta?

Zalet adopcji zwierzaka jest naprawdę wiele. Pierwszą z nich, stanowi możliwość stworzenia nowego domu porzuconemu czworonogowi, który niejednokrotnie został bardzo doświadczony przez los. Dzięki temu, poza samą realizacją marzenia o posiadaniu zwierzęcia, zyska się także świadomość, że stworzyło się mu azyl, za co niewątpliwie okaże on swoją wdzięczność.

Kolejną zaletą adopcji zwierzaka jest znajomość jego karty zdrowia, co znacznie ułatwi nad nim opiekę. Poza tym, jeżeli zależy nam, aby zwierzak odznaczał się konkretnymi cechami np. był spokojny, wówczas łatwiej będzie takowego znaleźć, ponieważ w schroniskach takie jak np. https://schronisko.com/, pracują wolontariusze, którzy znają swoich podopiecznych i będą wiedzieć, który z nich spełni nasze oczekiwania.

Kiedy kupować zwierzęta?

Kupowanie zwierząt, powinno mieć miejsce w sytuacji, kiedy zależy nam na posiadaniu określonej rasy z rodowodem. Nie mniej zanim się na to zdecydujemy, sprawdźmy dokładnie czy hodowla, w której będziemy dokonywać zakupu, działa w sposób legalny i etyczny. Zapoznajmy się również z dokumentacją sprzedawanych przez nią zwierząt. Tylko wtedy zyskamy pewność, że trafiliśmy do dobrego źródła.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − sześć =