Dom i wnętrze

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie żaluzji zewnętrznych?

Coraz więcej osób docenia liczne atuty żaluzji zewnętrznych. Są to bowiem konstrukcje chroniące wnętrza domu przed nadmiernym słońcem i ciepłem, a także gwarantujące mieszkańcom optymalną prywatność oraz poczucie bezpieczeństwa. Na rynku znajdziemy mnóstwo rozmaitych modeli, dlatego przed wyborem konkretnego należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Wyjątkowo wytrzymałe i estetyczne żaluzje zewnętrzne znajdziemy m.in. w profesjonalnych sklepach działających w internecie. 

Praktyczny dodatek do elewacji

Przy wyborze żaluzji zewnętrznych trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy modele metalowe, z wysokiej jakości PCV, aluminium oraz okleiny drewnianej. Trzy pierwsze konstrukcje charakteryzują się sporą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, natomiast ostatnia cechuje się głównie atrakcyjnym wyglądem. Drugim ważnym czynnikiem jest rodzaj zamontowanego mechanizmu. Większość osób ze względu na cenę nadal decyduje się na napęd ręczny (oparty na prowadnicach), ale coraz większym powodzeniem cieszą się też żaluzje zewnętrzne z napędem elektrycznym. Z pewnością są one znacznie wygodniejsze w obsłudze. Oto pozostałe parametry o sporym znaczeniu:

– sposób montażu – instalowane bezpośrednio we wnęce okiennej, ukryte w specjalnej skrzynce, natynkowe, podtynkowe itp.

– kolorystyka – koniecznie dopasowana do elewacji oraz stolarki okiennej (popularne barwy to zwłaszcza brąz, czerń, zgniła zieleń i odcienie szarości),

– poziom bezpieczeństwa – do wyboru mamy żaluzje zwykłe i antywłamaniowe (wyposażone w pancerz o zwiększonej grubości i solidności).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − trzynaście =