Praca w Holandii w roku 2022 – czy to się jeszcze opłaca?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w Holandii w roku 2022 – czy to się jeszcze opłaca?

Dla wielu osób Holandia jest świetnym miejscem do życia i pracy. Kraj ma wysoką jakość życia, niski wskaźnik przestępczości i doskonały system edukacji. Istnieje również wiele różnych rodzajów miejsc pracy dostępnych w Holandii, w tym IT i opieki zdrowotnej. Jest to jedno z najlepszych miejsc do życia.

Dlaczego warto zamieszkać w Holandii?

  • Holenderska gospodarka szybko się rozwija. Holenderska gospodarka wzrosła o 3,1% w 2018 roku i oczekuje się, że w tym roku również będzie rosła w podobnym tempie. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie, co oznacza, że jest mnóstwo dostępnych miejsc pracy, a także dobre stawki płac.
  • Holandia ma doskonałą infrastrukturę opieki zdrowotnej. System opieki zdrowotnej w Holandii jest bezpłatny dla wszystkich obywateli i nie-obywateli, którzy mają pozwolenie na pobyt ważne przez co najmniej 5 lat lub więcej (co obejmuje pozwolenia na pracę). Zapewnia również kompleksowe pokrycie wszystkich form leczenia od podstawowej opieki zdrowotnej poprzez opiekę specjalistyczną, domową opiekę pielęgniarską i usługi rehabilitacyjne. Nie ma też list oczekujących na przyjęcie do szpitala.
  • Istnieje wiele korzyści dla rodzin – zasiłki na opiekę nad dziećmi, płatny urlop macierzyński/ojcowski itp. Holenderski system opieki zdrowotnej jest zaliczany do najlepszych na świecie. Holandia ma średnią długość życia 81,2 lat przy urodzeniu, co jest o dwa lata dłuższe niż w Stanach Zjednoczonych. Śmiertelność niemowląt wynosi 2,5 zgonów na 1000 żywych urodzeń, co jest niższe niż w większości krajów Europy i Ameryki Północnej.

Co można robić w Holandii?

Rodzaj wykonywanej pracy będzie zależał od Twoich kwalifikacji, doświadczenia i sektora, w którym chcesz pracować. Możesz znaleźć pracę w bankowości, inżynierii lub kancelarii prawnej, a nawet w sektorze detalicznym lub hotelarskim, jeśli nie masz doświadczenia lub kwalifikacji, ale chcesz szybko zarobić pieniądze. W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby ogłoszeń o stanowiskach tymczasowych, ponieważ pracodawcy starają się radzić sobie z wahaniami popytu na ich produkty i usługi. Mogą to być krótkoterminowe umowy trwające od sześciu miesięcy do dwóch lat, ale oferują one cenne doświadczenie, które może prowadzić do stałego zatrudnienia w późniejszym czasie, jeśli dobrze wykonasz swoją pracę i udowodnisz, że jesteś wiarygodny. Na stronie: https://abpraca.pl/nasza-oferta-kategoria/holandia/ znajdziesz oferty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmują się firmy eventowe
Czym zajmują się firmy eventowe
Zorganizowanie wydarzenia, które ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby uczestników oraz zagwarantować im niezapomniane przeżycia to nie lada wyzwanie. […]
Gospodarka odpadami – w jaki sposób firmy mogą zaoszczędzić na surowcach nieodnawialnych
Gospodarka odpadami – w jaki sposób firmy mogą zaoszczędzić na surowcach nieodnawialnych
Gospodarka o obiegu zamkniętym, określana inaczej jako gospodarka cyrkularna, zdobywa coraz większą popularność. Na czym polega jej fenomen? Model opiera […]
Jak uzyskać idealne brwi?
Jak uzyskać idealne brwi?
Piękne, gęste i symetryczne brwi są absolutną rzadkością. Niemal każda kobieta musi włożyć wiele czasu i wysiłku w to, aby […]
Ostatnie wpisy