Praca w Holandii w roku 2022 – czy to się jeszcze opłaca?
Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w Holandii w roku 2022 – czy to się jeszcze opłaca?

Dla wielu osób Holandia jest świetnym miejscem do życia i pracy. Kraj ma wysoką jakość życia, niski wskaźnik przestępczości i doskonały system edukacji. Istnieje również wiele różnych rodzajów miejsc pracy dostępnych w Holandii, w tym IT i opieki zdrowotnej. Jest to jedno z najlepszych miejsc do życia.

Dlaczego warto zamieszkać w Holandii?

  • Holenderska gospodarka szybko się rozwija. Holenderska gospodarka wzrosła o 3,1% w 2018 roku i oczekuje się, że w tym roku również będzie rosła w podobnym tempie. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie, co oznacza, że jest mnóstwo dostępnych miejsc pracy, a także dobre stawki płac.
  • Holandia ma doskonałą infrastrukturę opieki zdrowotnej. System opieki zdrowotnej w Holandii jest bezpłatny dla wszystkich obywateli i nie-obywateli, którzy mają pozwolenie na pobyt ważne przez co najmniej 5 lat lub więcej (co obejmuje pozwolenia na pracę). Zapewnia również kompleksowe pokrycie wszystkich form leczenia od podstawowej opieki zdrowotnej poprzez opiekę specjalistyczną, domową opiekę pielęgniarską i usługi rehabilitacyjne. Nie ma też list oczekujących na przyjęcie do szpitala.
  • Istnieje wiele korzyści dla rodzin – zasiłki na opiekę nad dziećmi, płatny urlop macierzyński/ojcowski itp. Holenderski system opieki zdrowotnej jest zaliczany do najlepszych na świecie. Holandia ma średnią długość życia 81,2 lat przy urodzeniu, co jest o dwa lata dłuższe niż w Stanach Zjednoczonych. Śmiertelność niemowląt wynosi 2,5 zgonów na 1000 żywych urodzeń, co jest niższe niż w większości krajów Europy i Ameryki Północnej.

Co można robić w Holandii?

Rodzaj wykonywanej pracy będzie zależał od Twoich kwalifikacji, doświadczenia i sektora, w którym chcesz pracować. Możesz znaleźć pracę w bankowości, inżynierii lub kancelarii prawnej, a nawet w sektorze detalicznym lub hotelarskim, jeśli nie masz doświadczenia lub kwalifikacji, ale chcesz szybko zarobić pieniądze. W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby ogłoszeń o stanowiskach tymczasowych, ponieważ pracodawcy starają się radzić sobie z wahaniami popytu na ich produkty i usługi. Mogą to być krótkoterminowe umowy trwające od sześciu miesięcy do dwóch lat, ale oferują one cenne doświadczenie, które może prowadzić do stałego zatrudnienia w późniejszym czasie, jeśli dobrze wykonasz swoją pracę i udowodnisz, że jesteś wiarygodny. Na stronie: https://abpraca.pl/nasza-oferta-kategoria/holandia/ znajdziesz oferty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
3 nowoczesne gadżety kuchenne
3 nowoczesne gadżety kuchenne
Każdy z nas uwielbia chwile spędzone z kubkiem gorącej kawy lub herbaty. Unoszący się aromat i pyszny smak napoju pozwalają […]
W jaki sposób nabyć auto w korzystnej cenie?
W jaki sposób nabyć auto w korzystnej cenie?
Samochód jest jednym z najpopularniejszych środków transportu. Znacząco ułatwia życie, umożliwiając pokonywanie zarówno długich, jak i krótkich dystansów w komfortowych […]
Jak usprawnić komunikację wewnętrzną w firmie?
Jak usprawnić komunikację wewnętrzną w firmie?
Dobrze zgrany zespół ma ogromne możliwości. Współpracujący ze sobą pracownicy mogą znacznie przyczynić się do zwiększenia przychodów w firmie. Dużą […]
Ostatnie wpisy