Sposób życia i styl

Wakacyjny budżet – ile może wynieść nas wyjazd do Rosji?

Coraz popularniejszym kierunkiem wśród wakacyjnych destynacji staje się ogromna i arcyciekawa Rosja. Polacy coraz chętniej odwiedzają kraj carów i dzikiej tajgi, gdzie 40 stopni to nie mróz, a 40 kilometrów, to żadna odległość. W końcu któż nie chciałby zwiedzić monumentalnego i kolorowego Sankt Petersburga, ogromnych cerkwi Moskwy czy dzikich syberyjskich ostępów? Komu nigdy nie marzyła się podróż koleją transsyberyjską, z przystankiem w malowniczym Irkucku i nad przepięknym Bajkałem? A trzeba wiedzieć, że Rosja jest dla nas przystępniejsza cenowo niż kraje zachodnie.

Wielki kraj – wielkie wydatki? Niekoniecznie!

W zależności od tego, jak wyobrażamy sobie nasz wyjazd, jego koszty mogą być skrajnie różne. Tak samo zresztą będzie nad polskim morzem, gdzie jedni wybiorą budżetowy pensjonat albo namioty, a inni czterogwiazdkowy hotel. Jednak z powyższego zestawienia najdroższe są Sankt Petersburg oraz Moskwa. Bez najmniejszego problemu można tam wydać kilka tysięcy złotych. Jednak już podróż na Syberię – choć dalsza, może być naprawdę atrakcyjna cenowo. Pociągi w Rosji są tanie i podróż 3 klasą, wagonem typu plackartnyj, to koszt poniżej 1000 zł w obie strony!

Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele, ale budżetowy wyjazd dla dwóch osób można zorganizować już za 3 tys. złotych. Stałą opłatą są objęte jedynie wizy. Jeżeli chcemy się tam wybrać, to potrzebna nam wspomniana wiza do Rosji cena kształtuje się na poziomie 150 zł + 28 euro za obsługę. Do tego trzeba doliczyć koszt vouchera (ok. 100 zł) oraz polisy, która kosztuje od 20 do 60 zł w zależności od długości wyjazdu. Załatwianie formalności bywa żmudne, więc warto skorzystać z pośrednictwa. To koszt około 120 zł.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =